Який камін обрати — відкритий чи закритий?

На ринку опалювальних систем доступна величезна кількість камінів. Одне з основних питання стосується вибору типу камінів: закритих і відкритих. Щоб вибрати кращий, потрібно відповісти собі на питання, для яких цілей він буде служити. Адже він може бути тільки прикрасою вітальні, а може виконувати функцію основного джерела тепла для всього будинку. kamin-2

Відкритий камін — переваги і недоліки

Каміни по своїй конструкції бувають двох типів: відкриті каміни (відкрита камера згорання) і закриті каміни (закрита камера згоряння).otkrytyj-kamin-franchesko-1m-usluga

Відкриті каміни, своїм характером є віянням минулого, «предки» їх використовували з давніх часів. Рекомендуеться встановлення камінів відкритого типу в багатих інтер’єрах, в якості декору і щоб підкреслити шик. Однак, все рідше і рідше вони застосовуються в сучасних інтер’єрах, так як мають більше недоліків, ніж переваг:

 1. Насамперед, топка в такому каміні створює ризик пожежі, у зв’язку з чим, протягом усього часу, поки він горить потребує нагляду. Він економічно неефективний, ккд — до 20%. Тільки 20 відсотків буде гріти нас взимку, все інше йде в трубу.
 2. Наступною проблемою є сам димар, тому що, коли в каміні ми не палимо, він працює в якості достатньо ефективною системою вентиляції, що може призвести до охолодження приміщення (хоча в цьому є плюс — влітку 🙂 ).
 3. Останнім недоліком є те, що такий камін любить покоптити, а робити зайвий раз навіть дрібний ремонт, погодьтеся, неохота.

Переваги відкритих топок:

 1. Обігрів приміщення променистим теплом.
 2. Ефект присутності і візуальний комфорт: аромат димку і потріскування дров, насолода вогнем без перешкод.

Як бачимо недоліків значно більше, вони досить добре описують характер відкритого вогнища, тому варто звернути більше уваги на каміни закриті.

Закриті каміни — переваги і недоліки

закрытые камины фотоВ даний час компанії і магазини що пропонують каміни можуть похвалитися широким вибором закритих камінних топок. Серед них можна знайти касетні класичні, сучасні вбудовані та окремо розташовані. В даний час все більш і більш популярні каміни з водяною сорочкою і каміни акумуляційні. Звичайно на такі каміни ціна вище, але вони того коштують.

Переваги закритих камінних топок:

 1. Великий ККД, висока тепловіддача.
 2. Висока пожежо-безпека.
 3. Закрита топка легко перетворюється у відкриту.
 4. Значна економія палива.
 5. Екологічність ( можлива система допалювання димових газів).

Відео

Рекомендуємо до перегляду! «Що краще закритій чи відкритий камін?» —  відповідь в відео до цієї статі.

Як же правильно вибрати? Що купити?

Взагалі, принцип такий, що хороший камін повинен мати велику ємність, завдяки якій вам не потрібно буде весь час додавати паливо в камеру згоряння. Вибираючи потужність можна розрахувати потреби, застосовуючи коефіцієнт-1 квт/25м3, але, варто накинути трошки про запас.

Зверніть увагу! Оригінальне і практичне рішень — каміни з топковою камерою для випічки хліба або пирогів. Тепло, і поїсти є що 🙂

Висновок

У зв’язку з тим, що закриті каміни не володіють тими недоліками, що відкриті каміни, вибір здається простим. Залишається прийняти рішення вибравши:

 • виробника,
 • потужність,
 • та дизайну каміна.

Так, раніше вважалося що камін це джерело дешевого тепла, сьогодні, коли дрова по 300 грн за куб, дешевизною каміну не похвалитися, але естетичне тепло він все таки має.

Зверніть увагу! Експерти нагадують, що для більшості закритих камінів не підходить для використання вугілля, так як воно має дуже високу температуру горіння, яка може призвести до пошкодження каміна.

Джерело: магазин energy-safe.com.ua, зв’язатися з представником магазину ви можете по т. (067) 609 85 74

Post Author: interteam

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *