Штукатурити фасад будинку можна лише у сонячну погоду? Чи так це?

Існує усталена думка, що оштукатурювати фасад будівлі можна тільки в сонячну та безвітряну погоду, чи правда? Давайте розберемося. Якщо вам потрібно провести фасадні роботи у Львові звертайтесь до https://mds.lviv.ua/fasadni-roboty-lviv/

Штукатурка стін чи фасаду будівлі – обов’язковий етап будь-якого ремонту. За допомогою штукатурних розчинів не тільки виправляються нерівності стін, так само з її допомогою створюється більш міцна поверхня та покращується зчеплення оздоблювальних матеріалів. А ось при порушенні технологій усі ці характеристики зникають. Штукатурити фасад

Працювати за температури вище 30°C можна, але не зручно. При нанесенні штукатурки слід зволожувати поверхню, оскільки штукатурка швидко схоплюється.
У жарку погоду допускається одна хитрість — сонячну сторону фасаду можна штукатурити на світанку, злегка оббризкавши її водою.

Усі штукатурні розчини, у тому числі фасадні штукатурки, мають свої властивості та характеристики, рекомендовані виробником. Кожен оздоблювальний матеріал при зберіганні та нанесенні повинен зберігатися і наноситься відповідно до рекомендацій виробника, це правильна температура та освітлення і навіть вологість. Саме через порушення при зберіганні та нанесенні на одному фасаді штукатурка не втрачає своїх властивостей протягом десятиліть, а на другому ж на оборот і однієї зими не витримала, фасад потріскався.

Ідеальний час для фінішного оздоблення фасаду – тепла та суха погода з температурою від +5 °C та вологістю не більше 70%. +5 це найнижчий поріг температури, при яких нанесення фінішної штукатурки не вимагає ніяких додаткових зусиль. Не рекомендується штукатурити фасад одразу після дощу. Підвищена вологість – підвищує термін висихання штукатурки.
Не варто наносити фасадну штукатурку, якщо температура повітря більше +30°C. Якщо так трапилося, що роботи потрібно продовжувати — сонячну сторону періодично потрібно збризкувати з кулевизатора, так штукатурна суміш схоплюватиметься рівномірно.

Чи можна штукатурити фасад у вологу погоду?

Зовнішнє оздоблення фасаду штукатурками можна проводити тільки в тому випадку якщо в прогнозі погоди опадів не намічається або якщо фасад будинку захищений від прямого попадання вологи, під навісом, наприклад. При цьому слід враховувати, що при високій вологості збільшується термін висихання штукатурки, тому потрапляння крапель дощу на оброблювану поверхню не бажано.

Що станеться, якщо при штукатурці фасаду порушити температурний режим?

При обробці фасаду декоративною штукатуркою з порушенням рекомендованих виробником матеріалу температур відбувається порушення зчеплення штукатурки зі стіною, як закономірний результат — штукатурка руйнується, а повторний ремонт неминучий.

Руйнування штукатурного шару також відбудеться при нанесенні штукатурки в холодну пору року — штукатурка, нанесена при мінусовій температурі, піде «хвильою». Навіть якщо холодна температура не позначиться на міцності штукатурки, візуально нерівність буде помітна. Тому наносити штукатурку на зовнішні стіни будинку в мінусову температуру не рекомендується — вона швидко непридатна.

Висновок – штукатурити фасад будинку можна лише у сонячну погоду?

Щоб фасад будинку був бездоганним, а штукатурка на стінах не псувалася – важливо дотримуватись температурного режиму нанесення розчину. Оздоблення фасаду декоративною штукатуркою при температурі вище 30 робити можна, але з обережністю, дотримуючись елементарних рекомендацій, інакше штукатурка буде швидко схоплюватися.

Фасад будинку буде виглядати бездоганно, а стіни надійно захищені від негативних впливів – якщо дотримуватись технологічного процесу оздоблення. Для якісного оздоблення фасаду штукатуркою, коли вона лягає рівно і згодом не тріскається, фасад потрібно попередньо підготувати — закласти всі мікротріщини, очистити від пилу, бруду й обов’язково заґрунтувати.

Сам процес нанесення – досить складний, що потребує певних навичок. До того ж процес не швидкий – кожен шар повинен добре просохнути. Тому на окремих об’єктах фасадні роботи з весняного періоду плавно перетікають у літній період. Як результат – настає спека. Під палючим сонцем обробку фасаду проводити не рекомендується. Вихід є — роботи робити можна на світанку або ж у другій половині дня, коли сонце буде не таким палючим.

  • Під палючим сонцем не рекомендується наносити декоративну штукатурку — це може призвести до передчасного схоплювання суміші, що призведе до швидкої появи тріщин.
  • Якщо так сталося, що роботи потрібно виконати за будь-якої погоди – стіну, яку планується штукатурити, слід «затінити».
  • При вітряній погоді, штукатурка вода випаровується швидко, схоплюється не поступово — в результаті все це позначиться на якості виконаних робіт.
  • Дощ, сніг, туман під час штукатурних робіт – привід відкласти роботи до нормалізації погодних умов.
Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий