Технологія обробки стін декоративною штукатуркою

Процес штукатурки стін заведено відносити до чорнових видів обробки. Тільки після цього розпочинають фарбування або наклейку шпалер. Але досягти цікавих дизайнерських ефектів і рішень можна набагато простіше — використовувати той чи інший вид декоративної штукатурки. До того ж більшу частину з них можна нанести самостійно. Виняток становить лише венеціанська багатошарова штукатурка, яка потребує великого досвіду та майстерності. Купити декоративну штукатурку у Львові.

Технологія обробки стін декоративною штукатуркою вимагає ідеально гладкої поверхні як основу. Іноді простіше закрити стіни гіпсокартоном і штукатурити поверх нього, ніж вирівнювати наявні дефекти. Технологія обробки стін декоративною штукатуркоюАле в будь-якому випадку, перед початком робіт поверхня ретельно очищається від пилу та сміття, а потім ґрунтується. Причому як грунтовку слід брати склади, призначені для водоемульсійних фарб. Грунтовки під «масло» лише погіршать зчеплення штукатурки з основою.

Технологія нанесення кожного виду декоративної штукатурки має особливості. Десь доводиться працювати класичним способом – шпателем, а десь – валиком, що більше нагадує технологію фарбування стін. Але, незалежно від обраного методу, рекомендується зробити тестові роботи. Причому для цього необов’язково купувати матеріали, інструменти та шукати потрібну стіну. У великих супермаркетах оздоблювальних матеріалів, як правило, періодично проводяться тестові покази та майстер-класи з роботи з такими видами штукатурок. Це ідеальний варіант вивчити основи та тонкощі технології, а також спробувати себе у справі.

Безпосередньо роботи з обробки стін декоративною штукатуркою найкраще проводити удвох із помічником. Річ у тому, що її потрібно виконувати цілими ділянками — почали штукатурити стіну, то обов’язково закінчіть її в один присід. В іншому випадку будуть помітні стики. Поки один працівник наносить і розрівнює штукатурку, інший — розводить у необхідній кількості склад та наносить декоративний малюнок у міру висихання (спеціальними гребінками, силіконовим валиком або губкою).

Для штучного старіння поверхні та утворення дрібних тріщин може знадобитися будівельний фен. Ролі періодично треба міняти. Річ у тому, що процес нанесення та розрівнювання штукатурки вимагає докладання серйозних зусиль, і руки навіть у підготовленого фахівця втомлюються вже через 20-30 хвилин безперервної роботи. А як ми знаємо, деякі види декоративної штукатурки слід наносити за один присід на всю стіну цілком, інакше важко домогтися одноманітності.

Всі роботи з декоративними матеріалами, як правило, виконуються в процесі чистового оздоблення, коли в приміщенні вже змонтовані всі розетки та вимикачі, а також встановлені рами та косяки. Знадобиться малярський скотч, щоб захистити всі ці поверхні у місцях стиків. До речі, скотч знімається до остаточного висихання штукатурки. В іншому випадку можлива поява сколів та відшаровування.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий