Швидкомонтовані будівлі, їх класифікація та переваги в порівняні з класичним будівництвом

Будівництво швидкомонтованих будівель стрімко набирає популярність. Воно стає вибором тисяч замовників, які прагнуть ввести в експлуатацію будівлю в максимально короткі терміни. Прискорене зведення конструкцій цінують, в першу чергу, за такі характеристики, як:

  • якість;
  • довговічність;
  • можливість втілення індивідуальних бажань замовника;
  • простий процес адаптації конструкцій під потреби конкретного бізнесу.

Швидкомонтовані будівлі VITON https://viton.ua/ua називають будівництвом майбутнього завдяки їх мобільності, універсальності та практичності. Також каркасне будівництво характеризується високим рівнем безпеки, використанням екологічних матеріалів та естетично привабливим виглядом.

Класифікація ШМБ

Технологія ШМБ дозволяє будувати об’єкти різноманітного призначення, зокрема в такий спосіб часто зводять комерційні, промислові, сільськогосподарські будівлі, спортивні комплекси, житлові будинки для тимчасового та довготривалого проживання, офіси, магазини тощо. Тому саме призначення будівель виступає найпростішим фактором для класифікації, згідно з яким, в загальному плані, виділяють об’єкти громадські та промислові.

В залежності від вигляду під час транспортування, ШМБ бувають:

  1. Модульні – їх доставляють на місце призначення в готовому вигляді.
  2. Збірні – їх швидко збирають безпосередньо на локації.

Третім фактором виступає технологія зведення. Згідно з ним будівлі прискореного монтажу бувають:

  • контейнерні;
  • каркасні;
  • великопанельні;
  • з об’ємних блоків.

Перший варіант характеризується обмеженістю застосування індивідуальних архітектурних рішень та терміном експлуатації в п’ятдесят років. Тобто особливе архітектурне проєктування з такою технологією виготовлення використати не вдасться.

Четвертий тип будівель дозволяє створити максимально комфортні умови проживання. В порівнянні з першим варіантом, термін експлуатації є збільшеним на десять років. Недоліком будівництва з об’ємних блоків є їх складність транспортування.

Каркасний вид будівель користується найбільшою популярністю. В їх основі завжди лежить стійкий та довговічний каркас з металу або дерева та обшивка. Для обшивки найчастіше використовують панелі, адже даний матеріал має високу стійкість до корозії, пошкоджень, вологи та інших погодних впливів. Основним елементом великопанельних обєктів є сендвіч-панелі. Такі конструкції мають відмінні звукоізоляційні та теплоізоляційні характеристики.

Переваги прискореного зведення конструкцій

В порівняно з класичними конструкціями модульні будівлі легкі в транспортуванні, можуть піддаватися декільком циклам монтажу і, що не менш важливо, вони не потребують зведення масивних фундаментів.

Швидкомонтовані будівлі економічні та енергозберігаючі, вони є чудовим рішенням для підприємця, який тільки розпочинає власну незалежну діяльність і не має великої кількості інвестицій. Використовувати технологію прискореного будівництва означає отримати бажаний об’єкт вчасно, не залежно від погодних умов. Класичне ж зведення будівель проводиться переважно в теплий період року, через використання матеріалів, які «бояться» та втрачають свої якості у зв’язку з пониженням температур.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий