Шости циліндровий супербайк від Хонда

У той час як деякі мотоцикли початку 20 століття могли розвивати тризначну швидкість, першим супербайком, придуманим як такий, була Honda CB750 1969 року. Це був не перший мотоцикл із чотирма циліндрами й навіть не найшвидший мотоцикл того часу. Однак, він пропонував функції, яких раніше не було на серійних мотоциклах, не кажучи вже про ті, що були в цій ціновій категорії. Але до кінця 70-х він почав відставати від мотоциклів на кшталт Kawasaki Z1. Отже, щоби дати відсіч, Honda випустила шестициліндровий CBX 1000.

Honda CBX 1000 Технічні характеристики

Honda CBX 1000 1979 року не був першим серійним мотоциклом із шістьма циліндрами. Італійський бренд Benelli випередив японську компанію, випустивши 750 Sei 1975 року. Але це був не перший мотоцикл Honda із шістьма циліндрами. Honda зробила собі ім’я у 60-х роках завдяки шестициліндровим мотоциклам, таким як RC166. І Honda CBX запозичила технології та знання у цих гонщиків, повідомляє Motorcyclist. Шости циліндровий супербайк від Хонда

За повідомленнями Motorcyclist, шестициліндровий двигун Honda CBX об’ємом 1047 куб. см розвиває потужність 103 л. завдяки 6 карбюраторам, 24 клапанам та подвійним верхнім розподільним валам. Цікаво, що випробуваний Honda чотирициліндровий двигун аналогічного розміру, але помітно легший, видавав лише на 5 л.с. менше.

Однак інженерам та керівництву Honda сподобалася привабливість та звук шестициліндрового двигуна. Дехто порівнює його з вихлопом автомобілів старої школи Формули-1. Це також дозволило Honda CBX розігнатися до 135 миль на годину, повідомляє Iron & Air. Це зробило його найшвидшим серійним мотоциклом у світі принаймні до виходу Suzuki Katana.

У 1981 році Honda CBX перетворилася зі стандартної моделі на спортивний туристичний автомобіль, повідомляє Rider Magazine. В результаті вийшла Honda CBX 1000 Super Sport з великим вітровим обтічником, жорсткими бічними кофрами та регульованим заднім моноамортизатором. У нього також були модернізовані гальма з новими супортами та подвійними дисками, що вентилюються, спереду. Передня вилка також регулювалася за допомогою спеціального повітряного насоса, що йшов у комплекті з велосипедом.

Чи був Honda CBX справжнім супербайком?

З точки зору швидкості на прямій та інженерній складності Honda CBX був супербайком. Хоча шестициліндровий двигун був не зовсім економічним, він був надзвичайно плавним і звучав чудово. Незважаючи на те, що Honda CBX із сучасною підвіскою та шинами лякала гонщиків минулого, на ній досить легко їздити. Він може не відставати від сучасних туристичних мотоциклів навіть на звивистих дорогах. Джей Лено купив абсолютно новий зразок 1981 року і досі володіє ним та із задоволенням їздить на ньому. Крім того, хоча в двигуні багато частин, що рухаються, його повітряне охолодження робить роботу з ним відносно простою. Найскладніше – синхронізувати та очищати вуглеводи.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий