Що потрібно для занять боксом? Екіпіровка

Рішення долучитися до світу класичного боксу незмінно наводить майбутнього спортсмена до думок про купівлю необхідного спортивного інвентарю. Ударні єдиноборства потребують осмисленого ставлення до питань ефективності та безпеки тренувань, які вирішуються за допомогою грамотного вибору боксерського екіпірування. Сьогодні нема проблем в асортименті, в інтернет-магазині боксерського спорядження SPORTKO ви без проблем зможете придбати як необхідний інвентар, наприклад, груші https://sportko.com.ua/catalogs/sportivnyy-inventar/grushy_ua/, так і одяг. Але варто зазначити, що купувати все не обов’язково, багато речей можна замінити на звичайні повсякденні, а щось використовувати із зали, там, як правило, е скакалки, а іноді й рукавички.

Елементи боксерського екіпірування

Форма

Для старту тренувань досить зручних спортивних шортів та футболки. Рекомендується купувати вироби із сучасних синтетичних матеріалів, що мають високу здатність до вбирання вологи та швидкого висихання.

Спеціальна боксерська форма – обов’язковий атрибут для участі у змаганнях. Комплект складається з трусів та майки червоного або синього кольору (залежно від кольору кута рингу). Особливості форми: вільний крій, що не сковує руху боксера, легкість та повітропроникність матеріалів.

Професійні спортсмени-чоловіки виходять на ринг тільки в шортах, для жінок вибір варіативний: передбачений спортивний топ і спідниця-шорти замість класичного боксерського комплекту.

Взуття

Для перших тренувань новачкам досить придбати неслизьке зручне спортивне взуття (кросівки або кеди). Для виходу на ринг необхідне легке спеціальне взуття – боксерки.

Технічно, боксерки – це високі черевики на шнурівці, виконані зі шкіри, замші або синтетичних матеріалів. Основні функції: фіксація гомілковостопного суглоба та його захист від розтягувань та вивихів, прискорення пересування боксерів.

Критерії вибору:

 • зручність,
 • повітропроникність,
 • легкість,
 • нековзна підошва,
 • амортизація устілок.

Розмірна сітка боксерок відповідає стандартам звичайного взуття, висота вибирається індивідуально залежно від фізичних параметрів ноги, манери боксування чи травм.

Боксерські рукавички

Боксерські рукавички базовий елемент екіпірування для роботи в парах, тренувальних спарингів та виступи на змаганнях. Матеріалом виготовлення боксерських рукавичок виступає шкіра (натуральна чи штучна). Моделі з натуральних матеріалів мають кращу повітропроникність і довгий експлуатаційний термін.

При виборі боксерських рукавичок варто орієнтуватися на вагу спортсмена (чим важчий спортсмен, тим більше розмір рукавички), спосіб фіксації зап’ястя (шнурівка або липучка) і рекомендації тренера. Придбати боксерські рукавички можна тут https://sportko.com.ua/catalogs/ekipirovka-dlya-boksa-i-smeshannyh-edinoborstv/perchatki-dlya-edinoborstv/bokserskie-perchatki/.

Снарядні рукавички

Снарядні рукавички – необхідний елемент екіпірування для тренувань, який використовується для роботи на снарядах: боксерській груші та мішку, лапах. «Снарядки» – вироби з натуральної або штучної шкіри, з додатковим набиванням в ділянці кістяків (ударної поверхні кулака). Нерідко для посилення ефективності тренувань використовуються моделі, оснащені обтяжувачами.

Основні критерії вибору снарядних рукавичок:

 • зручність у носінні,
 • міцність та стійкість до ударних навантажень.

Боксерські бинти

Бинти – це перший захисний шар рук боксера. З їх допомогою фіксують зап’ястя, кісточки та пальці спортсмена, захищаючи від отримання травм: вивихів, розтягувань та забитих місць. Використання боксерських бинтів спрямоване на посилення циркуляції повітря та вбирання вологи, збільшення терміну життя рукавичок.

Боксерський бинт – смужка тканини шириною від 40 до 50 мм, довжиною до 4,5 м. Довжина вибирається залежно від віку боксера, розміру руки та величини рукавичок. Всі вироби мають липучку для фіксації з одного боку і петельку для великого пальця з іншого.

Капа

Капа — пластикова пластина на зуби, що повторює анатомічну форму щелепи людини і дозволяє захистити зуби, ясна та язик. За ступенем захисту розрізняють однощелепну капу (для верхнього ряду зубів) та подвійну (захищає обидві щелепи). Для прискорення адаптації спортсмена до носіння використовують капи зі спеціальними смаковими якостями, що зберігаються протягом усього експлуатаційного періоду.

Боксерський шолом

Шолом — одяг для захисту голови боксера від видимих ​​травм і прихованих пошкоджень. При виборі шолома варто спиратися на якість та кількість набивного матеріалу, що поглинає удари, відсутність обмеження рухів голови та видимість огляду.

Існує градація шоломів по області захисту та кількості накладок:

 • відкриті (чоло, віскі та вуха),
 • мексиканські (вилиці, щоки, підборіддя),
 • «фулфейси» (вся крім носа),
 • бамперні (ніс та рот).

Захист для паху

Елемент екіпірування представлений у вигляді пластикової раковини спеціальної форми та призначений для захисту пахвинної області від травм. Конструкції виробу можуть відрізнятись між собою. Розрізняють чотири види: окремі раковини з ремінцями для кріплення або гумками, бандаж, захисні шорти з уже вбудованою раковиною, боксерський пояс з протектором в області паху. Залежно від розміру розрізняють два типи: юніорські та дорослі.

Захист грудей для жінок

Грудний протектор – пластикова накладка, що прикріплена на ліф спортивного топа. Існує лита накладка на всю грудну ділянку або роздільні елементи для кожної груді.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий