Промислові насоси — види та застосування

Промисловий насос призначений для ефективної подачі певного виду рідини (яка використовується на виробництві, в промисловості, лабораторіях, сільському господарстві, дачних кооперативах і т.д.) з одного місця в інше, а також для циркуляції рідин в деяких закритих системах. Рідини можуть перекачуватись, циркулювати у промисловому устаткуванні, використовуватись для охолодження або опалення в кліматичних системах, підтримувати постійний тиск або створювати вакуум.

Відмінності промислових насосів від побутових

Рідина, що перекачується в побутових насосах, в основному вода, тоді як це промислове обладнання може перекачувати величезну кількість видів рідких субстанцій (вода, вода з піском, камінням або брудом, нафта, масло, будівельні суміші, кислотні розчини, содові та лужні розчини, хімічні розчинники, біомаси , добрива, корми, бітум, молоко, шоколад, сусло, метан, пара тощо).
Продуктивність у промислових помпах в десятки, а іноді в сотні разів вища (перекачують до кількох тисяч літрів на годину). Якщо говорити про обсяги газів, що перекачуються, то вони вимірюються в сотнях кубічних метрів за годину.

Відмітити варто й високий напір (здатність створювати тиск, необхідний для підйому рідини, що перекачується на десятки і сотні метрів, у тому числі від цього параметра залежить дальність подачі). У разі помпи з ДВЗ (двигун внутрішнього згоряння) застосовується дизельне паливо замість бензинового (воно більш економно витрачається і суттєво економить ресурси).
Ресурс у професійного обладнання в рази вищий, ніж у побутового. Такі машини здатні працювати цілодобово без зупинок без ризику бути зіпсованими, перегрітими тощо.

Характеристики, що випливають з вищеописаних відмінностей: більша вага, розміри, потужність двигуна, вартість.

Види промислових насосів

Найпоширеніші типи промислових насосів — помпи для перекачування води з різним ступенем забруднення.

 • За ступенем забруднення води (з частинками до 10 см): чиста, слабко забруднена, сильно забруднена.
 • За типом роботи: занурювальні, поверхневі та напівзанурювальні.
 • За типом живлення: дизельні, бензинові, газові.

Можна також поділити дане обладнання за типом енергії, що підводиться до нього:

 • Механічна енергія двигунів. Основна маса насосів це відцентрові, шестеренні, мембранні, шнекові, плунжерні моделі.
 • Енергія від рідини, що підводиться під тиском. Водоструйні установки.
 • Енергія, що отримується від стисненого газу, пари. Установки Гемфрі, парові інжектори та ін.

Сфера застосування

 • Сільське господарство. Разом із дощувальними установками — полив полів та садів, миття обладнання, очищення каналізацій.
 • Тваринництво. Подача поживних сумішей, миття стійл.
 • Харчова промисловість. Перекачування різноманітних харчових продуктів (сусло, молоко, спирт, сметана, рідкий шоколад) та води. Подання пари для дезінфекції. Миття танків, цистерн, ліній тощо.
 • Видобувна промисловість. Перекачування нафтопродуктів, палива, газу. Осушення затоплених ділянок. У нафтовидобутку – гідродинамічна очистка резервуарів.
 • Будівництво. Водозниження перед будівництвом об’єкта, подача будівельних сумішей (бетон і т.д.).
 • Хімічна промисловість. Перекачування ацетону та інших розчинників, подача технічної води, застосовуються для систем охолодження, для миття.
 • МНС. Гасіння пожеж. Відкачування води після стихійних лих.
 • Промисловість. Миття обладнання, його охолодження під час роботи. У металургії мийка під високим тиском.
 • Транспорт (наземний, повітряний, морський). Миття транспорту, цистерн, осушення затоплених трюмів кораблів.
 • Військове призначення. Миття транспорту, об’єктів, авіації. Відкачування води з трюмів військових кораблів.
 • Комунальне господарство. Подача води, відкачування каналізаційних вод, опалення будинків, полив доріг влітку.

Комплектація

Промислові насоси складаються безпосередньо з самого помпового механізму, двигуна, паливного бака (якщо двигун не електричний), основи, на якому закріплені всі елементи, а також комп’ютера управління.

Можуть оснащуватися різними колесами для різних поверхонь та ґрунту, причепом для транспортування, гаками для навантажувача, різними цілісними закритими корпусами для вулиці. Можуть оснащуватися захисною сіткою, кришкою, стабілізаційними ніжками, глушниками на двигун, різними системами авто наповнення (найпростіша – зворотний клапан), датчиками тиску та іншими пристроями – все це на вибір клієнта, залежно від поставленого технічного завдання.

У цьому питанні, як і з потужністю, допоможуть розібратися спеціалісти з багаторічним досвідом компанії PROMINSTAL т: +38 (067) 481 90 44.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий