Поліуретановий сайлентблок: плюси та мінуси

Сайлентблок є важливим компонентом підвіски автотранспортного засобу. Його завдання полягає у зниженні рівня шуму та забезпеченні м’якості руху. Цей елемент є сполучною ланкою між складовими ходової частини. Внаслідок своїх властивостей зменшує коливання, сприяє зниженню рівня ударного навантаження на кузов. Поліуретановий сайлентблок

Зовні це досить легкий та невеликий елемент, який утримується двома металевими втулками. Але саме цей компонент із гуми або поліуретану дозволяє пом’якшувати удари підвіски. Розвиток технологій призвів до появи нового різновиду цих запчастин, які раніше були виключно гумовими — поліуретановий сайлентблок.

Галузь застосування поліуретанових сайлентблоків

Якщо говорити про конструкцію автотранспорту, то сайлент можна зустріти в складі:

 • нижнього важеля;
 • важелів передньої підвіски;
 • штанги;
 • задньої підвіски;
 • підрамник;
 • реактивних тяг;
 • стабілізатора та ін.

Галузь застосування

Залежно від того, яке навантаження впливає на той чи інший вузол, сайлентблок поступово зношується і вимагає обов’язкової заміни. Ігнорування факту його зношення веде до серйозних наслідків, аж до ламання елементів підвіски.

Саме перед заміною виникає закономірне питання про те, які деталі використовувати. Що краще придбати, гумові чи поліуретанові сайлентблоки. Щоб визначити, які найкраще сайленти купувати для свого автомобіля, варто виділити основні сильні та слабкі сторони поліуретанових виробів.

Чи варто купувати поліуретанові сайлентблоки

Основні переваги

У поліуретанового сайлентблока є такі переваги:

 1. Тривалий термін служби. Якщо говорити про середні показники, то такі сайленти служать приблизно в 3-4 рази довше, ніж гумові аналоги.
 2. Високий ступінь ефективності. Такі деталі досить жорсткі, що позитивно впливає на керованість автомобіля. Машина стає більш слухняною та стійкою на дорожньому полотні.
 3. Надійність. Якщо порівнювати з гумою, поліуретан краще і довше зберігає свою початкову пружність. Паралельно це збільшує рівень захисту елементів кузова та підвіски.
 4. Міцність. З’єднання між поліуретаном і металом набагато краще, ніж між металом та гумою.
 5. Стійкість до хімічних впливів. Цим матеріал перевершує свого гумового конкурента.
 6. Стійкість до температурних змін. У своєму робочому діапазоні температур поліуретан не деформується і не кришиться через підвищення або зниження градусів у зовнішньому середовищі.

Але у цього матеріалу є зворотний бік, який показує нам наочно, що поліуретан має свої дефекти.

Ключові недоліки

Щодо недоліків поліуретанових сайлентблоків, їх теж досить багато, і для ряду автомобілістів вони можуть виявитися вагомішими від переваг.

До явних недоліків можна віднести такі пункти:

 1. Збільшення жорсткості підвіски. Твердість матеріалу покращується керованість. Але паралельно зростає і жорсткість. Нерівності на дорогах стають помітно відчутними для пасажирів. Якщо в машині цінується підвищений комфорт, перехід на поліуретан погіршить цей фактор.
 2. Матеріал руйнується при скручуванні. Під час роботи сайлент приймає різні навантаження. Зі стиском і розтягненням проблем немає. А ось скручування веде до тотального руйнування.
 3. Вартість. Ціна на поліуретан та гуму дійсно різні. Вони можуть відрізнятися в 3-5 разів, інколи ж навіть більше. Так, витрати можна виправдати збільшеним терміном служби. Але в умовах поганої дороги матеріал не служить так довго. Його реальний експлуатаційний термін стає у 1,5-2 рази менший.
 4. Низька стійкість до морозу. Хоча виробники кажуть, що робочий діапазон температур від -40 до 70 градусів, насправді в більшості випадків вже при -20 градусах Цельсія матеріал твердіє і стає крихким.
 5. Складність монтажу. Щоб запресувати такий сайлент своїми руками, знадобиться не тільки набір для запресування, але й певна вправність. З гумою впоратися значно легше.

Сайленти на основі поліуретану дорогі. Але це компенсується їхніми плюсами. Якщо зважати на всі плюси та мінуси, стає зрозуміло, що їх можна купляти й вони досить не поганий варіант для хорошої дороги.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий