Які види страхування автомобілів є в Україні?

Які види страхування автомобілів є в Україні Авто-мото

Автострахування — це послуга, при оформленні якої власник машини щорічно платить певну суму за страхове обслуговування. Компанія, яка отримує ці гроші, зобов’язується взяти на себе відповідальність у разі настання страхового випадку і компенсувати збитки, яких зазнав автовласник або третя особа.

Види автостраховок

Найбільший онлайн сервіс страхування в України — це компанія GREEN TRAVEL™. Ця організація працює 11 років. Тут обробляється 2000 страховок на місяць, а послуги з автострахування компанія надає з моменту появи на українському ринку (створена в 2008 році). 

На сьогоднішній день серед українських автовласників попитом користуються наступні поліси страхування:

  • ОСАГО;
  • Зелена карта;
  • КАСКО;
  • ДЦВ.

Це весь спектр страхових послуг, доступний автомобілістам на території України. При цьому деякі є обов’язковими (ОСАГО), ціни на них встановлюються державою. Вартість страхових послуг з іншим полісами залежить від вартості машини, поведінки автомобіліста на дорозі (якщо в минулому ставав винуватцем ДТП або отримував штрафи за порушення правил дорожнього руху — вартість поліса дорожче), а також від водійського стажу.

Обов’язковий поліс ОСАГО

Наявність цього страхування є обов’язковим для будь-якого автовласника. Його ще називають полісом автоцивільної відповідальності, іншими словами, автоцивілка . За цим договором компанія виплачує компенсації іншим учасникам ДТП, якщо клієнт став винуватцем аварії.

Кому потрібна зелена карта?

У Росії, Молдові та Білорусі і ще 47 європейських країнах діє система «Зелена Карта». Вона ідентична ОСАГО, але орієнтована на міжнародний ринок. Ця страховка обов’язкова, якщо автовласник планує їздити на своїй машині за кордон. Оформити зелену карту у Львові онлайн на п’ятнадцять діб можна приблизно за 500 грн.

Що дає КАСКО?

КАСКО — вид страхування, який захищає автомобіль клієнта. Захист поширюється на ДТП, стихійні лиха, пошкодження і викрадення. При настанні страхового випадку компанія оплачує ремонт машини або відшкодовує вартість за договором.

Коли є необхідність оформляти поліс ДЦВ?

ДЦВ — це страховка на випадок, якщо страхової суми по ОСАГО буде недостатньо для виплати збитку. При укладанні договору у поліса є поріг виплат. При перевищенні цього значення автовласник, який став винуватцем аварії, повинен відшкодувати суму, якої бракує для компенсацій зі своєї кишені.

Якщо оформити ДЦВ, ці гроші можна буде взяти з «запасу», що надається полісом. Рішення, брати чи не брати ДЦВ, залишається за автовласником: кому-то спокійніше мати додаткову страховку на всякий випадок, іншим же краще не переплачувати за ще одним договором.

Оценить статью
Добавить комментарий