Як правильно вибрати велосипед для дитини?

Покупка дитячого велосипеда може бути досить складним завданням. Це не просто питання про те, який велосипед виглядає найкрутіше, але також про безпеку, комфорт та можливості для розвитку навичок ваших дітей. Вибір правильної моделі допоможе вашій дитині отримати найкращі враження від їзди на велосипеді. Ось деякі важливі фактори, які слід врахувати. як вибрати для своеї дитини велосипед

Тип велосипеда: від біговела до підліткового велотранспорту

Для кожного віку призначені певні велосипеди. Конструкція того чи іншого типу детально враховує дитячий розвиток.

Велосипеди для дітей віком до 3-х років: три- та двоколісні велосипеди, біговели.

Найкращий варіант для цього періоду — ”навчальний” біговел. Він відрізняється легкою рамою та відсутністю педалей. Під час катання на біговелі у малюка формується координація рухів, зміцнюються стопи та ноги. Великим плюсом є те, що дитина має можливість будь-якої миті поставити ноги на твердий ґрунт. І це таки ефективніше, ніж бездумне катання на триколісному велосипеді.

Триколісні велосипеди для дітей до 3-х років найчастіше обладнані спеціальною ручкою-штовхачем, яку батьки використовують для контролю катання та допомоги малюкові. А двоколісні (діаметр коліс, як правило, — 12») забезпечені всім відомими маленькими додатковими задніми коліщатками. Це вже перехідний етап до велосипедів наступної категорії.

Велосипеди для дітей 3-5 років: біговели, двоколісні велосипеди.

Так само полегшені, але міцні рами, тільки тепер велосипеди обладнані колесами більшого діаметру — 16». Навіть якщо на байку є навчальні задні коліщатка, основні є повноцінними колесами з камерами. Ланцюги повністю ізольовані, є гальма (передні ручні або задні ножні).

Велосипеди для дітей 5-8 років: двоколісні з колесами 16»-20».

Ніяких тренувальних коліщаток, тільки повна свобода пересування та нескінченні варіанти стильного дизайну. Дитина в 5-7 років отримує досить потужний байк, який багато в чому повторює конструкцію дорослих моделей гірських та туристичних велосипедів. Придбати якісну модель по доступній ціні можна тут https://www.velomisto.com.ua/detskie-velosipedy-5-8-let-rost-115-130-sm, в інтернет-магазині ВелоМісто.

Велосипеди для дітей 8-10 років : двоколісні з діаметром коліс 20».

Звичайно, про страхові колеса вже не може бути й мови. Тепер у розпорядження юного райдера надходять маневрені, різноманітні за дизайном, оснащені кількома швидкостями, амортизаційними вилками, ручними гальмами велосипеди.

Велосипеди для дітей старше 10 років

Старше — і цим все сказано: моделі підліткових велосипедів практично вже нічим не відрізняються від дорослих. 24″ колеса, передні та задні ручні гальма, кількість швидкостей найрізноманітніша — від 1 до 24. А найактивніші підлітки, що захоплюються екстримом, підбирають для себе зручні варіанти з лінійок BMX велосипедів.

Як вибрати велосипед дитині залежно від її зросту

Отже, головний критерій, який варто врахувати — вік дитини. Але крім цього важливо також враховувати й зріст, адже цей показник надзвичайно індивідуальний. Ось таблиця, яка допоможе вам правильно вибрати велосипед за діаметром коліс.

Вік дитини, роківЗріст, смДіаметр коліс, дюймів
1 — 3від 75 до 95 12″
3 — 5від 85 до 110 16″
4 — 7

5 — 9

від 100 до 120

від 115 до 135

18″

20″

8 — 13від 130 до 155 24″

Доцільніше здійснювати підбір за безпосередньої присутності дитини. Виконайте нехитрі маніпуляці та поставте велосипед на рівну поверхню, а дитину обома ногами на підлогу так, щоб велосипед був у нього між ніг. З міркувань, перш за все безпеки, відстань між верхньою трубою рами та дитиною має становити не менше 8-10 см.

Зверніть увагу! Варто раз і назавжди зрозуміти: велосипед дитині потрібний. З раннього віку. І вкрай бажано, щоб він переніс своє спортивне хобі у доросле життя. Більше того, багато хто пов’язує свою долю з велоспортом на професійному рівні. Тільки уявіть, що чергова яскрава зірка на схилі Тур де Франс не змогла спалахнути лише через неправильну політику батьків щодо інтересу своєї дитини до велосипеда…

Фірма виробник — чи варто звертати увагу?

А чому б і ні? Торгова марка — це не завжди показник тільки моди. Тим більше, що відомі бренди, представлені в Україні, гарантовано мають солідний досвід, а їх імена знайомі широкій аудиторії через позитивні відгуки користувачів.

Що стосується конкретної торгової марки, то немає сенсу обирати найкращих серед найкращих. Просто фірмова продукція кожного виробника має свої особливості. Найбільш авторитетними виробниками дитячих велосипедів на сьогоднішній день є такі бренди, як:

  1. Trek: Заснований у 1976 році, Trek — це один із найбільш відомих виробників велосипедів у світі. Вони виробляють широкий спектр велосипедів, включаючи велосипеди для дітей. Велосипеди Trek відрізняються високою якістю, довговічністю та інноваційністю.
  2. Giant: Giant є однією з найбільших компаній у світі, яка виробляє велосипеди. Вони пропонують великий вибір моделей для дітей різного віку, включаючи велосипеди для наймолодших. Їх велосипеди відомі своєю якістю, дизайном та доступністю.
  3. Cannondale: Cannondale відомий своєю високоякісною продукцією та інноваційними рішеннями. Вони виробляють широкий спектр велосипедів, включаючи велосипеди для дітей, які відрізняються відмінним керуванням та комфортом.
  4. Merida: Merida — це тайванська компанія, яка пропонує якісні велосипеди за розумні ціни. Вони виробляють велосипеди для всіх вікових груп, включаючи велосипеди для дітей, що характеризуються добре збалансованою конструкцією та гарним дизайном.
  5. Orbea: Orbea є іспанським виробником велосипедів з глибокою історією. Вони виробляють широкий спектр велосипед

Всі вони доступні в ВелоСвіті, а їхня продукція користується попитом як у дітей, так і дорослих.

Купуємо велосипед — чого не варто робити

Тепер варто поговорити про помилки, які роблять батьки чи родичі, намагаючись самостійно підібрати велосипед дитині. Вони надзвичайно типові та поширені:

  • велосипед на виріст. Цього робити в жодному разі не можна! Купувати нові велосипеди під зріст дитини, що швидко збільшується, — не завжди практичне заняття. Але на надто великому чи надто маленькому байку зовсім неможливо нормально їздити, до того ж, це небезпечно! Багато падінь та інших неприємностей наочно переконають батьків у необхідності грамотного підбору ростовки дитячого велосипеда. Але чи потрібно чекати на цей момент, ризикуючи здоров’ям дитини?
  • велосипеди бу і на ринку — не найкращий варіант. Безумовно, вони дешевші. І продавці дають дуже багато цінних порад. І велосипеди виглядають шалено яскраво і помітно. Однак не варто забувати, що в даний час існує певний перелік брендів, що добре зарекомендували себе, якість товару яких не підлягає сумніву. Оригінальну продукцію цих торгових марок можна придбати виключно у спеціалізованих салонах та інтернет-магазинах. Дешевий велосипед без імені – сумнівне задоволення.
  • «наворочений» велосипед, продовження попереднього пункту. Багато сумнівних виробників намагаються наділити конструкцію дитячого велосипеда всіма можливими і неможливими елементами, «поліпшуючи» товарний вигляд, а заразом підвищуючи вартість. В результаті байк з ненадійною рамою та неякісним обладнанням коштує стільки ж, скільки і добротна модель, але позбавлена декоративних надмірностей. Більшість батьків через некомпетентність і прагнення придбати своїй дитині «все найкраще», на жаль, віддають перевагу першому варіанту. Дитячий велосипед не повинен мати у своїй конструкції нічого зайвого! У його дизайні головне – забезпечення комфорту та безпеки.
  • «Жодний захист не потрібний!» Чи часто ви бачите дитину, що катається на велосипеді, одягнену в спеціальний захист, хоча б у шолом? Сумно, але чомусь подібні речі набагато частіше трапляються лише щодо роликів чи скейтборду. Адже це так просто — купити спеціальне екіпірування, захистивши юного райдера від серйозних травм.

Дотримуючись цих нехитрих рекомендацій, ви обов’язково зможете самостійно підібрати відмінний дитячий велосипед. Якщо ви будете купувати в хорошому магазині, то там вам допоможуть компетентні консультанти.

Катайтеся самі, привчайте до велосипеда свою дитину. Велоспорт зміцнює серце та судини, тренує витривалість, покращує обмін речовин та кровообіг, розвиває фізичну силу. Дивіться скільки користі, а також гарантовано гарного настрою!

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий