Як правильно вибрати таль. Поради

Талі є механічними підйомними пристроями, можуть бути електричними, пневматичними, гідравлічними або ручними. На відміну від лебідок, що призначені для буксирування вантажів, тросова або ланцюгова таль дозволяє переміщати вантажі по вертикалі. Моторизовані талі мають вантажопідйомність до 100 тонн.

Яку таль купити?

При виборі талі важливо визначити:

 • Який вантаж буде підійматися (у кілограмах чи тоннах) та на яку висоту (у метрах).
 • Вантажопідйомність талі повинна бути розрахована з урахуванням коефіцієнта безпеки не менше 50% від максимального вантажу, що буде підійматися.
 • Як швидко вона має працювати з навантаженням і без навантаження?
 • Які джерела енергії будуть доступні?

Щоб таль могла функціонувати, вона повинна бути встановлена ​​на висоті або за допомогою гака, закріпленого на рамі або портику, або за допомогою спеціального кріплення, наприклад візка для монтажу під мостовим краном.

Талі оснащені системою гальмування, яка дозволяє утримувати вантаж, що в півтора рази перевищує номінальну вантажопідйомність талі, незалежно від його положення (статичне гальмо), і регулювати швидкість опускання (динамічне гальмо).

Таль допускає лише вертикальне переміщення вантажу. Однак, існує кілька рішень для горизонтального переміщення: таль може бути встановлена, наприклад, під козловим краном, стріловим краном або мостовим. Для більш компактного рішення ви можете купити таль ланцюгову яку вбудовують безпосередньо в бруківку.

Характеристики, які необхідно враховувати:

 • навантаження що піднімається;
 • висота підйому;
 • швидкість підйому;
 • джерело енергії що використовується.

Який тип талі вибрати?

Залежно від типу використання, ви можете вибрати:

 • Ручна таль: ідеально підходить для нечастого використання або за відсутності поблизу доступних джерел енергії. Більшість ручних талей це ланцюгові лебідки.
 • Моторизована таль (електрична, пневматична або гідравлічна): цей тип особливо підходить для регулярного використання. Моторизовані талі можуть бути тросовими чи ланцюговими.

Переваги ручної талі

Ручна ланцюгова таль Liftec. Фото
Ручна ланцюгова таль Liftec. Фото

Таль ручна підійде для нечастого використання або місць, де поблизу немає доступних джерел енергії. Ручні талі мають вантажопідйомність не більше 6 тонн та максимальну висоту підйому не більше 6 метрів. Перевага ручних талей полягає в тому, що вони компактні та легкі.

Як правило, ручні талі є ланцюговими. Таль ланцюгова ручна може приводитися в дію або важелем, який дозволяє знизити зусилля, що додається, або безпосередньо за рахунок ковзання в тому чи іншому напрямку нескінченного ланцюга, що приводить в дію шків, на який переноситься вантажопідйомний ланцюг.

Ручні талі призначені для невеликих вантажів можуть бути оснащені канатами замість ланцюгів.

Переваги електричної талі

Слід придбати електричну таль, якщо її використання буде регулярним, а маніпуляції виконуватимуться з максимальною точністю. Електричні талі зазвичай оснащені системою регулювання швидкості підйому або як мінімум двома робочими швидкостями (низька і висока), а також системою аварійної зупинки. Найнижча швидкість використовується для точного позиціювання вантажу.

Електричні талі дозволяють підіймати вантажі з великою точністю, але вони не розраховані на тривалу експлуатацію. Більшість електричних талей є тросовими й допускають вищу висоту підйому порівняно з ручними талями.

Переваги пневматичного поліспасту

Пневматичні талі потребують подачі стисненого повітря. Вони використовують у вибухонебезпечних зонах (ATEX-зонах). Пневматичні талі є безшумними, міцними та точними. Вони стійкі до пилу та вологи, але вимагають регулярного очищення повітряних фільтрів.

Пневматичні талі мають набагато більшу швидкість підйому, ніж електричні. Якщо джерело подачі стисненого повітря відсутнє, необхідно під’єднати ці підйомники до адаптованого повітряного компресора.

Переваги гідравлічної талі

Гідравлічні талі є потужним та безшумним обладнанням, яке може функціонувати в екстремальних умовах та у вибухонебезпечних зонах. Вони вимагають наявності поблизу відповідного гідравлічного джерела, мають високу вантажопідйомність, тобто дозволяють підіймати дуже важкі вантажі.

Де купити талі в Україні

Придбати талі та вантажопідйомне обладнання для швидкого та безпечного підйому та переміщення вантажів, а також їх утримування на висоті, ви можете в інтернет-магазині компанії «КАРГОСЕТ» оф. сайт https://cargoset.com.ua/. Компанія торгує обладнанням яке застосовується в виробничих та складальних цехах, майстерень, на будівельних майданчиках, СТО і т.д. Завжди в наявності таль ланцюгова, лебідки електричні та ручні, блоки монтажні… «КАРГОСЕТ» пропонує обладнання яке характеризується наступними якостями:

 1. Міцність та надійність комплектуючих.
 2. Висока зносостійкість металу.
 3. Відмінні технічні характеристики.
 4. Якісне складання.
 5. Великий експлуатаційний ресурс.
 6. Ціна доступна для будь-якого бюджету.

Дізнатися більше про пропозицію ви можете по т: (063) 362-98-88.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий