Історія появи Інтернету

Інтернет — це головний технічний винахід, який змінив життя людства. Слово “Інтернет” — скорочене від двох англійських слів :

 • international – інтернаціональний;
 • network – мережа.

Таким чином — це інтернаціональна мережа, яка об’єднує мільйони комп’ютерів та локальних мереж по всьому світові. Інтернет — це глобальна комп’ютерна мережа, яка спроможна надсилати повідомлення у вигляді цифрових даних зі швидкістю пів секунди. Для цього процесу використовується загальна “мова”, яку називають ТСР / ІР (протокол управління передачею / протокол Інтернету). Кожен комп’ютер обов’язково має свою ІР-адресу. Більше цікавих фактів про сучасні технології та не тільки читайте на https://coolinfo.in.ua. Історія появи Інтернету

Історія виникнення Інтернету

У 1957 році Міністерство оборони США замислилося над новою задачею — необхідно розробити надійну систему інформаційного обміну, яка б в жодному разі не давала збою. Для цього було прийнято рішення використовувати комп’ютери.

Так у 1969 році групою американських вчених була створена комп’ютерна мережа, яка отримала назву ARPANET. Спочатку інформаційний обмін здійснювали тільки чотири університети.

У 1972 році цю мережу складали понад 50 вищих навчальних закладів та різних дослідницьких організацій, якимось чином, пов’язаних з військовими відомствами.

Вже до 1973 року мережа ARPANET набула міжнаціонального характеру. У 1976 році Майк Леек винайшов програму UNIX-to-UNIX Copy Program (UUCP). Комп’ютер, при наявності модема та цієї програми, мав можливість з’єднуватися з іншими комп’ютерами за допомогою телефонній мережі та здійснювати обмін файлами даних.

У 1979 році було прийнято рішення про створення мережі CSnet.

У 1980 році комп’ютерні генії зв’язали в одне ARPANet і CSnet. Це перетворило Інтернет в головну мережу усіх мереж.

У 1990 році був успішно використаний перший текстовий інтернет браузер, за допомогою якого стало можливо переглядати в Інтернеті текстові файли, які пов’язуються між собою гіперпосиланнями (hyperlinks). У цьому році Федеральна рада з інформаційних мереж зробила вільним доступ до мережі для комерційних організацій.

У 1991 році вчений Тім Бернерс-Лі, винайшовши Всесвітню павутину WWW — World Wide Web, зробив Інтернет не тільки методом передачі файлів, але й «веб» інформацією для користувачів. Сучасний Інтернет часто використовує простий інтерфейс для численних програм, в тому числі електронній пошті, передачі файлів, групи новин Usenet та повідомлень. За допомогою Веб-браузерів Всесвітня павутина стала досить простою та доступною у користуванні для майже десятків мільйонів людей.

Цікаві факти про Інтернет

 1. 4 мільярди людей у світі є користувачами Інтернету.
 2. 5000 доменних імен реєструються щогодини.
 3. Понад 50% користувачів мережі зареєстровані у Facebook.
 4. Першого електронного листа було надіслано у 1971 році.
 5. Щодня надсилається близько 250 мільярдів електронних листів.
 6. 81% усіх електронних листів є спамом.
 7. 400 годин відеоконтенту завантажується на YouTube щохвилини.
 8. Понад 80% зображень в Інтернеті становлять фото голих жінок.
 9. 12% від усіх існуючих веб сайтів в мережі є сайтами для дорослих.
Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий