Чим відрізняється маршрутизатор від роутера

Чим відрізняється маршрутизатор від роутера Новости

Чимало людей, які користуються wi fi інтернетом, задаються питанням: чим роутер відрізняється від маршрутизатора? Очевидно, ця плутанина пішла від виробників мережевого обладнання та власників інтернет-магазинів, що вказують на своїх цінниках найменування: роутер, router, маршрутизатор. Так у чому ж полягає між ними відмінність? Насправді – ні в чому. Англійське слово Router перекладається українською мовою як маршрутизатор. Тобто на практиці, ми просто зустрічаємо кілька варіантів написання однієї й тієї самої назви.

Що таке роутер (маршрутизатор)?

Роутер маршрутизатор є мережевим пристроєм, що пересилає пакети даних на сегменти мережі. Говорячи простішою мовою, це пристрій, що дозволяє підключити до однієї точки доступу кілька комп’ютерів. Сучасні моделі, придбати які можна тут https://gazik.ua/catalog/marshrutyzatory/, мають додаткові функції, такі як:

  • включення міжмережевого екрана,
  • шифрування трафіку,
  • обмеження доступу до потенційно небезпечних сайтів.

При об’єднанні через маршрутизатор кількох комп’ютерів між ними утворюється локальна мережа, з доступом до інтернету. Недорогий маршрутизатор зазвичай має 4 порти, що дозволяють по кабелю під’єднати до нього 4 пристрої.

Стандартний wi fi маршрутизатор роутер комплектується:

  • апаратним блоком,
  • антеною,
  • блоком живлення та комутаційним шнуром,
  • патч кордом.

Застосування цього пристрою дозволяє під’єднати до інтернет мережі до 10 пристроїв.

Зверніть увагу, що використовуючи бюджетний маршрутизатор, підключати до мережі велику кількість комп’ютерів не рекомендується. Це може призвести до підвисання. Крім того, відчутно падає його продуктивність.

Деякі моделі роутерів мають USB-порт. Це дозволяє під’єднати жорсткий диск або флешку, подібно до файлового сервера. Можна підключити до роутера 4G модем, у такому разі можна роздавати 4G інтернет. Під’єднаний через USB порт принтер, дасть можливість надсилати на друк документи з будь-якого підключеного до цієї мережі комп’ютера.

Вибір маршрутизатора

Розібравшись в чому відмінність роутера від маршрутизатора, розглянемо питання вибору. Основним показником при виборі пристрою, звичайно ж, буде ціна. Розкид цін, представлених на ринку моделей, величезний. Умовно представлені моделі можна поділити на два види: професійні та домашні. Рекомендуємо вибирати пристрій, призначений для дому, тому що переплачувати за невикористані функції нерозумно.

Приблизно визначивши цінову категорію, потрібно визначити кількість пристроїв, які будуть підключені до роутера, та спосіб підключення. Більшість сучасних моделей підтримують підключення як через LAN інтерфейс, так і через wi fi.

  1. LAN — підключення пристрою до роутера, за допомогою мережевого кабелю. У підключенні таким способом труднощів виникнути не повинно.
  2. Якщо ви користуєтеся ноутбуком, комунікатором або КПК, то варто звернути увагу на моделі, що мають wi-fi інтерфейс, тобто здійснюють бездротову передачу даних.

Переважно вибирати модель, що працює за стандартом зв’язку 802.11 n, здатну передавати дані зі швидкістю до 480 Мбіт/с. Налаштування бездротового з’єднання встановіть пароль. Це унеможливить використання вашого інтернету сторонніми користувачами.

Якщо вибраний вами роутер, має функцію, що дозволяє йому працювати як DHCP-сервер, це дасть вам можливість не витрачати свій час на ручне налаштування необхідних параметрів.

Таким чином ми з вами розібралися, в чому відмінність роутера від маршрутизатора. Вибір необхідного пристрою та встановлення з’єднання, труднощів викликати не повинні.

Оценить статью
Добавить комментарий