Завдяки Showa Denko жорсткі диски отримають ємність більше 10 Тбайт

Компанія Showa Denko K. K., найбільший незалежний виробник магнітних пластин для жорстких дисків (hard disk drives, HDDs), підтвердила плани почати масове виробництво пластин з перпендикулярного магнітного запису (perpendicular magnetic recording, PMR) дев’ятого покоління в наступному році. Подібні носії істотно збільшать ємність жорстких дисків для мобільних і настільних ПК, а також серверів.

sm.sdk_platter_roadmap.750У березні цього року Showa Denko K. K. (SDK) почала поставляти PMR-пластини восьмого покоління ємністю 750 Гб для 2,5-дюймових жорстких дисків. Трохи пізніше компанія приступила до випуску PMR-носіїв восьмого покоління для 3,5-дюймових HDD. У цьому місяці Showa Denko розповіла, що саме її пластини використовуються в недавно представлених 10-Тбайт вінчестерів HGST Ultrastar He10, які заповнені гелієм і використовують сім пластин місткістю 1,43 Тбайт кожна.

sm.wd_ae_hdd.750

Дев’яте покоління PMR-пластин SDK збільшить ємність носіїв для 2,5-дюймових HDD до 1 Тбайт (або до 1,3 Тбіт на квадратний дюйм), що дозволить випускати вінчестери для мобільних ПК великої ємності. Оскільки пластини використовують традиційну технологію перпендикулярного магнітного запису, від жорстких дисків на базі таких носіїв слід чекати більш високої продуктивності як на операціях з читанням, так і на операції з записом.

Згодом технологія PMR дев’ятого покоління дозволить збільшити ємність магнітних пластин для 3,5-дюймових жорстких дисків до 1,5–1,7 Тбайт в 2016 році до 1,7–2 Тбайт в 2017 р. Таким чином, виробники вінчестерів, які мають технічну можливість виробляти заповнені гелієм жорсткі диски з збільшеною кількістю пластин — HGST, Seagate — зможуть представити HDD ємністю понад 10 Тбайт в 2016 і 2017 роках. Виробники, які не використовують гелій межах своїх накопичувачів — Toshiba, WD, — також зможуть збільшити ємність своїх HDD.

sm.hgst_hdd_open.750

Що стосується подальшого зростання ємності пластин і жорстких дисків, то Showa Denko — як і інші учасники ринку, покладає великі надії на технологію термомагнітного запису (heat-assisted magnetic recording), яка дозволить збільшити щільність запису до 1,5–2 Тбіт на квадратний дюйм вже в найближчому майбутньому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *