Яким буде формат 5G?

Мобільні пристрої постійно удосконалюються. У 1980-х з’явилася перша генерація мобільних телефонів, які працювали ще на аналогових технологіях. Коли на початку 1990-х з’явилася друга генерація, аналогові технології поступилися місцем цифровим. З приходом третього покоління мобільні пристрої перейшли до більш ефективної комутації пакетів, в якій інформація в мережі розподіляється пакетами даних. Ще через десятиліття, у 2010-х, з’явилося четверте покоління, яке опанувало технологію ІР (Інтернет-протоколу), завдяки якій мобільні пристрої дістали швидкісний доступ в Інтернет. Враховуючи історію, появу п’ятої генерації — 5G — потрібно очікувати в 2020-х роках. 
5g

Сьогодні точно невідомо, яким буде формат 5G. Даний формат має забезпечити миттєве і повсюдне підключення. Це означає, що майбутні мережі повинні мати «затримку» не довше 5 мілісекунд. До речі, діючі 4G-пристрої мають затримку в 50 мілісекунд, а все ще поширені 3G-технології — 500 мілісекунд.

Друга вимога – трафік на рівні, як мінімум, 1 гігабіт в секунду. 4G-мережі, які працюють на технології LTE, можуть впоратися лише з 10-100 мегабіта в секунду. Лише невелика кількість сьогоднішніх мобільних операторів перейшло до т. зв. «передових технологій LTE» (advanced LTE), чия пікова швидкість становить 1 гігабіт в секунду, а в реальних умовах, як правило, тримається на рівні 250 Мбіт в секунду. Якщо брати до уваги десятикратне поліпшення стандартів між поколіннями, збільшення швидкості до 1 Гбіт/сек виглядає досить реалістичним.

Слід ще вирішити, про яке спектрі буде йти мова. Сьогодні бездротові пристрої працюють в заповненому людьми діапазоні від 700 МГЦ до 2,6 Ггц. Однак не слід очікувати розвантаження мережі, якщо 5G-пристрої займуть діапазон, який сьогодні використовують 3G і 4G. Оператори мобільного зв’язку і надалі будуть змушені надавати свої послуги мільйонам користувачів, які відразу не замінять свої гаджети на нові. Найкращий вибір для 5G — перейти від сьогоднішніх ультракоротких хвиль до сантиметрових (3-30 ГГЦ) і навіть міліметрових (30-300 ГГЦ). Сьогодні ці частоти використовує супутникове телебачення, авіа радари, радіоастрономія і любительське радіо. Існують, правда, недоліки. Такі високі частоти блокуються стінами і навіть людьми. Також їх поглинає атмосфера (хоча цей ефект відчутний лише на великих відстанях). Тому 5G буде мати потребу у великій кількості базових станцій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *