Унікальний саморобний автомобіль «Фантазія»

Розміри 3750х1500х1450 міліметрів. Передня підвіска саморобна, типу МакФерсон. Задня на косих важелях від «ЗАЗ 964». Все це — характеристики унікального автомобіля Фантазія, створеного своїми руками Борисом Каравкіним. Вже 40 років цей автомобіль їздить дорогами Мінська.
1428230663_original-1
Після першої збірки «Фантазія» жила своїм життям. Однак, незабаром з’ясувалося, що передня торсіонна підвіска від «Запорожця» жорсткувата для легкої алюмінієвої машини. Та й керованість не та. Борис тоді взяв і розробив власну передню підвіску. Зараз цей тип називають «МакФерсон». В СРСР вона з’явилася тільки в 1985-му на «вісімках». Фірма «Порше» допрацьовувала це нововведення для автопрому. А Каравкин взяв та й зробив її власноруч у своєму гаражі.
12-minchanin-i-ego-samodelnyj-avtomobil-fantaziya-put-dlinoj-40-let-i-300-000-kilometrov
Двигун грівся. Масивні задні стійки хоч і виконували роль повітрязабірників, але мало допомагали з повітряним охолодженням. Тоді Борис назбирав грошенят, і купив старий движок від «Шкоди 110» з водяним охолодженням. Він ідеально вписався в кузов, але з’явилася одна проблема: деталей не дістати. На сьогодні «Фантазія» стала класичним автомобілем з кузовом «купе» або навіть «ліфтбек». Запчастини для «копійчаного» движка не дефіцит. Правда, повітряний фільтр не помістився. Довелося використовувати старий, масляний, від «Запорожця».
01-minchanin-i-ego-samodelnyj-avtomobil-fantaziya-put-dlinoj-40-let-i-300-000-kilometrov
Автор зізнається — з трепетом сів за кермо саморобки. Приладова панель від «Москвича 408». Кермо від «Запорожця». Сигнал від 21-ї «Волги». Гуде так, що кішки розбігаються. Фари від вантажного «Зіла». Задні ліхтарі від «копійки». Радіатор від «Фольксвагена» — «жигулівський» не помістився. У багажнику розбирається підлога — можна вільно дістатися до вузлів задньої підвіски. Ніяка яма не потрібна. Жигулівська Коробка, «копійчана», чотирьохскоростна. Гідравлічне зчеплення. Резина від «Москвича 408». Їхати м’яко, але великої швидкості не розвиває. Амортизатори «волговські». Бензобак власної конструкції на 40 літрів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *