Засновник компанії Apple Стів Джобс вважав 3,5 дюйма оптимальною діагоналлю екрану смартфона, і саме такий дисплей був у першого iPhone, випущеного в 2007 році. Але зараз інші часи, в моді пристрої набагато більші, і навіть Apple давно вже відійшла від введеного нею ж стандарту. Які розміри вибирають сучасні споживачі, взялася з’ясувати аналітична компанія Strategy Analytics.

01

Як показало опитування, проведене в США і Великобританії, більшість респондентів вважають ідеальною діагональ в 5,3 дюйма, а 5-дюймові і 5,5-дюймові моделі зайняли друге і третє місця відповідно. При цьому американці частіше європейців схиляються до купівлі великих апаратів, причому фаблетами найбільше цікавляться володарі Android-пристроїв. В Strategy Analytics відзначили, що подібні результати були отримані ними і в другій половині 2014 року, а отже ринок стабілізувався і нового радикального перегляду цінностей в цьому плані в найближчому майбутньому не очікується.

Примітно, що більше половини опитаних називають кращою ту діагональ, яка трохи більше, ніж у смартфона, яким вони володіють зараз. А ось товщина гаджета для споживачів, як з’ясувалося, особливої ролі не грає. Більш того, багато хто готовий змиритися з більш товстим корпусом, якщо за рахунок цього буде збільшена ємність акумулятора, і апарат зможе довше працювати без підзарядки.

02

Подібні дослідження проводилися і раніше, і не тільки компанією Strategy Analytics. Наприклад, аналогічне опитування на початку 2014 року організував ресурс PhoneArena. Звернувшись до його результатів, ми можемо бачити, що вже тоді смартфони з дисплеями менше чотирьох дюймів вважалися поганими, а найбільш затребуваними були діагоналі від 4,5 до 5″. А всього трьома роками раніше апарати з діагоналлю екрану 3,5–4 дюйма набирали 35 % голосів.

Тут, правда, варто обмовитися, що мова йде не про реальну частку тієї чи іншої діагоналі на ринку, а про уподобання користувачів, які можуть придбати пристрій з названими параметрами в майбутньому. Непрямим підтвердженням цього може служити проведене наприкінці листопада поточного року компанією DeviceAtlas дослідження на основі даних про використання інтернет-трафіку в США, Японії, Австралії, Індії, Нігерії і п’яти найбільших країнах Європи. Беззаперечними лідерами тоді стали 4,7-дюймові смартфони.

Загрузка...

Добавить комментарий

%d такие блоггеры, как: