2fed85a27b421b2a6bab2f08b4ba6917_orig

У той час як японські компанії Toyota і Honda досить далеко пішли в створенні і виробництві воднемобілів, німецькі автовиробники перебувають поки що в ролі наздоганяючих. І якщо Toyota вже випускає серійний воднемобіль Toyota Mirai, а Honda в наступному році почне виробництво вже другого покоління Honda Clarity, то Mercedes-Benz запустить в продаж свій перший серійний воднемобіль не раніше 2018 року.

Взагалі-то німці хотіли дебютувати в даному сегменті ще в 2014 році з Mercedes B-класу, але після ретельного аналізу ринкових перспектив, вони прийшли до висновку про повну безперспективність продажу водневого Mercedes-Benz B-класу. Автомобіль вийшов дуже дорогим і просто не окупив би всі витрати.

За словами глави відділу перспективних розробок Mercedes-Benz Томаса Вебера, вибір такого автомобіля був неправильним, так як такі автомобілі можуть вийти на самоокупність, тільки в дорогих сегментах, до яких Mercedes-Benz B-класу не відноситься. Ця помилка була врахована і першим серійним воднемобілем концерну Daimler AG стане кросовер Mercedes-Benz GLC, дебют якого відбудеться на Франкфуртському автосалоні в 2017 році. Машина отримає назву Mercedes-Benz GLC F-Cell, дальність ходу на повному баку складе 630 кілометрів, при цьому на заправку на спеціальній станції потрібно всього 3 хвилини. Та й ціну німці обіцяють цілком прийнятну — трохи більше 70 000 євро, що для воднемобіля не так вже й багато. Mercedes-Benz треба поспішати, так як аналогічні розробки так само ведуть конкуренти. І якщо Audi поки що віддає перевагу електромобілям, то BMW вже пообіцяла випустити свій серійний воднемобіль в 2020 році.

Загрузка...

Добавить комментарий