Як зберегти здоров'я при частій роботі за комп'ютером?

сохранить здоровье за компьютером Ще

Працюючи за комп'ютером у будь-якого фрілансера або офісного співробітника, якому доводиться годинами просиджувати за комп'ютером, напевно виникали проблеми з хребтом. Торкнулася ця проблема і мене після того, як я стала працювати за комп'ютером тривалий час. Особливо довге сидіння відбилося на шийному відділі хребта. Шия стала хворіти, з'явилася скутість і неповороткість. І це незважаючи на те, що я три рази в тиждень займаюся танцями. З цим потрібно щось робити - вирішила я і стала шукати в мережі рекомендації про профілактику захворювань, пов'язаних з сидячою роботою.

зберегти здоров'я за комп'ютером

Захворювання при частій роботі за комп'ютером

По перше, я з'ясувала, що щоденна багатогодинна робота за комп'ютером призводить не тільки до захворювань хребта. Багатьох «комп'ютерників» з роками чекають на ряд інших захворювань. До них відносяться:

 • захворювання хребта: сколіоз (різні викривлення хребта), остеохондроз (утиск нервових закінчень), радикуліт, грижа міжхребцевих дисків шийного відділу і кокцігоалгія (копчиковая біль).
 • Синдром ущемлення плеча.
 • тунельний синдром, або синдром лучезапястного каналу. Він виникає через незручне положення кисті під час роботи з мишею і клавіатурою і проявляється болями в зап'ясті.
 • Погіршення зору: ослаблення гостроти зору, підвищена стомлюваність очей, короткозорість, кон'юнктивіти, підвищення внутрішньоочного тиску та інші захворювання. Основна причина - перенапруження очей.
 • порушення кровообігу. Тривале нерухоме сидіння на стільці призводить до застою в органах малого таза, що може викликати цілий букет захворювань: геморой, тріщина заднього проходу, загострення гінекологічних захворювань (у жінок), простатит і варикоцеле (у чоловіків).
 • Головні болі, як наслідок інших захворювань, пов'язаних з порушенням кровообігу, шийним остеохондрозом та підвищенням внутрішньоочного тиску.
 • Порушення психіки - підвищена стомлюваність, поява депресій, психозів тощо.

В загальному, картина получилась безрадостная. При багаторічної сидячій роботі до виходу на пенсію можна заробити цілий букет болячок.

Як уникнути захворювань

Щоб цього уникнути краще своєчасно робити профілактику і слідувати основним правилам при роботі за комп'ютером:

 • Купуйте спеціальний комп'ютерний стіл на сайті http://www.mik-mebli.ua/. Стандартна висота комп'ютерних столів становить 74 см. В ідеалі у столу повинна бути спеціальна підставка під клавіатуру і можливість регулювати висоту монітора. Бажано також, щоб підлогу столом було достатньо простору, щоб можна було вільно поставити ноги, згинати й розгинати коліна.
 • Виберіть відповідне ортопедичне крісло. крісло, насамперед, має бути зручним. Для того, щоб воно забезпечувало оптимальну робочу позу, слід вибирати крісло з регульованими по висоті підлокітниками і підголовником. Важлива також можливість регулювати висоту і кут нахилу сидіння і спинки, обертатися на сидінні в потрібному напрямку.
 • сидіть правильно. Зручна посадка допоможе уникнути багатьох проблем з хребтом і суглобами. Якщо ви купили комп'ютерний стіл та ортопедичне крісло, то вам простіше буде налаштувати оптимальне положення тіла. По перше, ваші ноги повинні твердо стояти на підлозі або спеціальній підставці. Стегна повинні перебувати під прямим кутом до тулуба, а гомілки - до стегон. Намагайтеся теж не схрещувати ноги. Зап'ястя повинні бути на рівні передпліччя або трохи нижче, а плечі - строго над ліктями. Бажано щоб плечі перебували в розслабленому положенні і були вільно опущені, а передпліччя упиралися в підлокітники крісла. Між плечем і передпліччям оптимальний кут - 90-121 ступеня. Голова може бути злегка нахилена вперед, спина пряма.
 • Налаштуйте монітор. Хороший монітор повинен мати достатню кількість квітів (не менше 256), розмір екрану більш 15 дюймів по діагоналі, дозвіл не менше 800х600 пікселів і розмір зерна - не більше 0,28 мм. Частота оновлення екрану - не менше 75 Гц. Монітор повинен знаходитися на відстані витягнутої уроки (від 55 до 80 см.), а його центр - на рівні очей. Центр екрану - на рівні очей або трохи вище. Монітор слід трохи нахилити назад. Не рекомендується ставити монітор навпроти вікна. Його краще розташовувати під кутом 90 градусів до вікна. Якщо ви сидите обличчям до вікна і сонце світить вам в очі, повісьте жалюзі або штори. Освітлення в кімнаті має бути приглушеним і рівномірним. Регулярно протирайте монітор. Скупчення пилу на моніторі зробить зображення більш тьмяним і розмитим, чому будуть більше втомлюватися очі. Цей же рада застосуємо до окулярів.
 • Давайте відпочинок очам. Для читання з монітора використовуйте легко читається шрифт, переважно чорний на білому тлі. При необхідності його розмір можна збільшити. Щоб уникнути сухості рогівки намагайтеся частіше моргати і переводити погляд з монітора на вилучені предмети. Наприклад, подивіться у вікно. якщо відчуваєте, що очі втомилися, закрийте їх на 2-3 хвилини і постарайтеся розслабитися. Виконуйте щодня вправи для очей. Пийте більше чистої води.
 • робіть розминку. через кожні 60-80 хвилин при роботі за комп'ютером влаштовуйте собі 15 хвилинну перерву. Якщо ви надмірно завантажені справами, намагайтеся виходити з-за столу і розминатися хоча б протягом п'яти хвилин. Походіть по кімнаті або офісу, потягніться, помасажуйте шию і запястья.Сделайте кілька простих вправ: стискати і розтискати кулаки, піднімайте і опускайте плечі, нахиляйте голову вправо-вліво і вперед-назад, згинайте і розгинайте стопи. Якщо сильно втомилися - сполосніть прохолодною водою обличчя і руки. Розминка і прохолодна вода допоможуть вам підбадьоритися і підвищити продуктивність роботи.
 • Провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання. Чим свіже повітря в приміщенні, тим краще буде працювати ваш мозок. Не забувайте протирати клавіатуру і мишу - на них накопичується безліч хвороботворних бактерій.

Кілька простих порад допоможуть вам завжди залишатися у формі і зберегти своє здоров'я при тривалій і частій роботі за комп'ютером. Пам'ятайте, що про здоров'я треба дбати змолоду і краще попередити розвиток захворювання, ніж його потім лікувати.

_

Оцінити статтю
Додати коментар