Техніка декупаж, та як зробити цікавий подарунок власноруч

Декупаж — це одне з найпопулярніших технік декорування різних предметів. Декупажу є однією з найдавніших технік оздоблення, але шаленої популярності вона набула зовсім нещодавно, за допомогою неї оздоблюють горщики, посуд, книги, меблі, роблять поділки ,сувеніри та багато іншого.

Існує кілька основних технік декупажу, серед них:

  • Прямий декупаж. Це найпростіша техніка в якій ви просто приклеюєте декор на обрану вами річ. Обов’язково необхідно приклеювати декор з лицьової сторони предмета, також він має бути заздалегідь підготованим до оздоблення, під словом підготовка мається на увазі нанесення ґрунту (першого шару), або зашкурювання наждачним папером.
  • Об’ємний декупаж. Для цієї техніки створюється деталі які мають рельєфну форму. Рельєфність досягається за допомогою виліплювання необхідної форми пластичними матеріалами: пластиліном, полімерною глинаою, шпаклівкою, доделюючої пасти та інших матеріалів.

 оздобити за допомогою техніки декупаж

  • Зворотній декупаж. З назви зрозуміло, що в цьому випадку декор приклеюють з зворотнього боку, а не з лицьового як в прямому декупажі, такий вид декорування частіше всього використовується для прозорих предметів, тобто предметів з скла.
  • Художній декупаж. Цей тип характеризується використанням не лише декорацій, а й доповнення їх фарбою. Тобто наприклад, фон може бути виконаний фарбами, а зверху роблять наклеювання декупажу.

Що можна оздобити за допомогою техніки декупаж

Перш за все мистецтво декупажу являє собою оздоблення речей. Тобто таким чином люди нерідко дають другий шанс старим речам прикрашаючи їх. Декупаж https://100idey.com.ua/dekupazh-ua часто використовують для декорування інтер’єру, зокрема підбирають головний стиль оселі і наносять декупаж на столи, стільці, комоди, ліжка, шафи, тарілки, рамки для фото, вази, підсвічники, дзеркала.

Зроблений власноруч подарунок в техніці декупаж є досить популярним. На подарунок рукодільниці оздоблюють шкатулки та люстерка. Нерідко також дарують задекороване кухонне начиння (дощечки, качалки, келихи). Особливим та дуже цікавим подарунком буде реставрація старого одягу за допомогою техніки декупаж, або перетворення старої сумки на нову в вантажному стилі.

Основні матеріали які знадобляться в роботі:

о можна оздобити за допомогою техніки декупаж

Існує ще дуже багато допоміжних матеріалів які використовують для декорування, це можуть бути атласні стрічки, мереживо, блискітки, гліттер, стрази, наклейки та багато іншого.

Працювати в техніці декупаж може будь-хто та в будь-якому віці, все що необхідно це мати для роботи основні інструменти. Якщо ви розпочинаєте займатися таким видом творчості вперше то звертайте увагу на те з якими предметави вам легше працювати, Для початку радимо спробувати попрацювати з паперовими салфетки та задекорувати ними дерев’яні предмети, це можуть бути дощечки, підноси, рамки для фото. Освоюйте цю техніку поступово збільшуючи рівень складності декорування і у вас обов’язково все вийде!

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий