Що стане з котлом Ретра, якщо його рік нещадно експлуатувати без чистки, або надійність для «ледачих»

Опубликовано tim в

«Ну що? Зламав? » — з таких слів повинна починатися кожна інструкція по використанню обладнання і техніки. Адже поки все справно працює, перечитувати всі ці сторінки технічного тексту мало кому приходиться до душі.

котел Ретра пеллетный

Правильна експлуатація твердопаливних котлів

Будь-яка техніка розрахована на певний термін експлуатації, в тому числі твердопаливні котли. Для сталевих котлів Ретра він становить 15 років. Але весь цей період обладнання необхідно належним чином обслуговувати, в даному випадку робити чистку теплообмінника і димових (конвективних) каналів.

Зрозуміло, проводити випробування на міцність при неправильній експлуатації, виробники котлів не наважуються, сенсу в цьому ніби немає, тим більше на тривалому відрізку часу. Досить тимчасових перевантажень тиску і температури, щоб зрозуміти, який запас міцності закладений в конструкцію тієї чи іншої моделі котла. Але для заводу опалювальної техніки «Ретра» в цей сезон дуже пощастило (в плані отримання цінного досвіду). Пелетний котел Ретра 4М 80 кВт був випробуваний одним з наших клієнтів протягом цілого сезону.

Твердопаливний котел пропрацював на пелетах справно весь опалювальний сезон 2018-2019рр. На те він і автоматичний, щоб зайвий раз оператору-котельнику не бруднитися, зольність дров’яної пелети порівняно не велика, і відмови в роботі не було. Частка не проводилася, повітро-і газоходи плавно заповнювалися продуктами горіння, але завдяки наявності вентилятора, і достатньої тяги димоходу, проток все ж був.

Наслідки і їх усунення

З початком нового опалювального сезону (2019-2020рр), ефективність горіння трохи знизилася, температуру котел набирав повільніше, і власником була викликана спец бригада для проведення технічного обслуговування.

В результаті сервісних робіт було винесено 11 відер сажі і золи (15 літрових), які накопичилися в топці і димових каналах. Стінки теплообмінника були теплоізольовані шаром сажі, і не прогрівали належним чином водяну рубашку. Благо паливо використовувалося нормальної якості і вологості, адже при надлишку конденсату по сталі теплообмінника пройшлася б корозія, знизивши термін експлуатації опалювального приладу.

Слідів зносу або прогорання в ході чистки виявлено не було. Тепер котел знову запущений і готовий до подальших випробувань на витривалість. Адже, як і будь-яка інша техніка, твердопаливні котли часто стикаються з різними нестандартними ситуаціями і форс-мажорами, навіть після ознайомлення користувача з умовами експлуатації і обслуговування.

Відео по теміРубрики: Новости

0 комментариев

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *