Рейтинг CMS для інтернет-магазину. Топ 5

Вибір CMS платформи для створення інтернет-магазина Интернет

Найважливіший етап запуску сайту електронної комерції — вибір CMS платформи для створення інтернет-магазина. Від вибору залежить дуже багато: скільки грошей доведеться витратити на сайт, і наскільки сучасним буде магазин, чи буде він актуальним через п’ять років, чи буде хороший трафік з пошуку, чи стане він успішним. Зараз на ринку електронної комерції безліч платформ для створення інтернет-магазину. Різні компанії пропонують свої рішення — коробочні і хмарні платформи,  платні та безкоштовні… Давайте спробуемо розібратися, який скрипт інтернет-магазину буде найбільш вигідним. У цьому списку ми зібрали 10 популярних і, на наш погляд, найбільш збалансованих CMS для інтернет-магазину. Порівняємо їх за однаковими критеріями та сподіваємося, що допоможемо вам із вибором.

За якими критеріями оцінювали двигун інтернет-магазину?

Ми виділили 3 загальні критерії, на які варто звернути увагу при виборі CMS для інтернет-магазину:

 • Співвідношення ціна/функціональність. Важливо, щоб ціна платформи відповідала її функціональності. А якщо двигун безкоштовний, то враховуємо витрати на додаткові модулі та доопрацювання.
 • Простота роботи. Іноді найфункціональніші платформи найскладніші. Тут теж має бути баланс. Велика кількість функцій нічого не дасть, якщо в них важко розібратися.
 • Можливості доопрацювання під себе. Платформа для запуску інтернет-магазину має бути кастомізованою, інакше ви не зможете адаптувати її під свій бізнес та розширити у майбутньому.

Найкращі CMS платформи для створення Українських інтернет-магазинів

CMS Shopify

CMS Shopify  – професійний скрипт на якому працюють понад 325 000 магазинів по всьому світу. З 2004 року двигун розробляли для зарубіжного сегмента, а потім адаптували під наш ринок. Для створення інтернет-магазину на Shopify не подрібні навики програмування. Наразі CMS інтегрована з усіма необхідними бізнес-сервісами.

Клієнти люблять Shopify за широкі можливості та чудову техпідтримку. Відмітити варто також невисоку вартість, найпопулярніший тарифний план складає $29/місяця є 14-денна безкоштовна пробна версія. Описувати доступні модулі та налаштування можна дуже довго, зупинимося тільки на важливих компонентах, які потрібні для кожного магазину:

 1. Імпорт товарів. Крім необмеженої бази продуктів, конструктор дає можливість завантажити каталог із прайсу до Excel. Підтримується імпорт простих та варіативних товарів. Найчастіше без допомоги програмістів обійтися не вийде. Стандартні прайси для імпорту не підходять, необхідно адаптувати інформацію під формат Shopify.
 2. Колекція. Можна створити лінійки товарів та пропонувати їх клієнтам. Такий підхід збільшує конверсію та середній чек. Клієнти не проти купити разом з фотоапаратом чохол, карту пам’яті та інші аксесуари.
 3. Сертифікати. За допомогою Shopify можна продавати як фізичні товари, а й віртуальні карти. Модуль відкривається на тестовому періоді, необов’язково поповнювати рахунок для ознайомлення з інтерфейсом додавання сертифікатів.
 4. Моніторинг залишків. Відстеження кількості товарів на балансі – «головний» біль усіх менеджерів. Якщо автоматизувати це завдання, кількість рутинної роботи різко скоротиться. У сервісі можна задати кількість товарів, і система стежитиме за актуальністю каталогу.
 5. База клієнтів. Необов’язково підключати CRM до створення каталогу покупців. Shopify автоматично створить картку клієнта після покупки. Додати користувача можна і вручну через адміністративну панель. Окрім ПІБ та адреси є поле для телефону, податкових пільг та нотаток.
 6. Вбудована аналітика. Крім стандартних віджетів відвідуваності, виручки та транзакцій, є потужний генератор нестандартних звітів та режим лайв перегляду. Стежити за клієнтами в реальному часі можна далеко не на всіх платформах.
 7. Інструменти маркетингу. Окрім email-розсилок реалізована інтеграція з Facebook, Google Shopping, Snapchat Ads та іншими платформами. У вкладці з налаштуваннями є курси по кожному інструменту.
 8. Бібліотека програм. Розширити стандартні можливості допомагає маркетплейс. Команда сервісу вибирає важливі програми та виділяє їх в окрему вкладку «Вибір редакції». Є категорії, пошук та колекції під різні завдання. Від інструментів електронної пошти до модуля бронювання.
 9. Прив’язування доменів. Використовувати стандартну адресу для магазину необов’язково. Можна сплатити за домен в панелі керування Shopify або прив’язати вже куплений. Сервіс автоматично перевіряє доменне ім’я і, якщо воно не зареєстроване, пропонує внести гроші.
 10. Гнучкі повідомлення. Клієнти отримують повідомлення про покупки, зміни статусу замовлення та успішну доставку. Менеджеру надходять сповіщення про нові замовлення електронною поштою. Можна підключити push-сповіщення та швидко обробляти замовлення.

Користувачі відзначають простоту панелі адміністратора та загалом логічну організацію меню та налаштувань.

Shopify має відкритий вихідний код. Це означає, що ви зможете максимально адаптувати CMS під свої бізнес-процеси: розробити спеціальні функції, додати нові інтеграції, переробити дизайн, та що завгодно. Розробники CS-Cart відзначають чистоту коду, тому CS-Cart розробляти простіше, отже швидше і дешевше.

1C-Бітрікс

1С-Бітрікс давно займае високі позиції в рейтингах найпопулярніших платформ для інтернет-магазину. Завдяки популярності, проблем з пошуком розробника для доопрацювання не складе труднощів.

1С-Бітрікс — це найпотужніший універсальний комбайн для будівництва не лише інтернет-магазинів, а й інших типів сайтів для бізнесу. Це його великий плюс і мінус одночасно: виявиться, що ви просто переплатите за непотрібні функції. Ціна редакції для малого бізнесу — 13 000 грн., для середнього бізнесу — 26 000 грн.. З бонусів — нативна інтеграція з 1С: Підприємство та вбудована CRM.

Загалом базове управління інтернет-магазином на 1С-Бітрікс складнощів не викликає. Для цього не потрібна спеціальна підготовка чи глибокі технічні знання. Але з установкою, налаштуванням і підтримкою сайту у простого користувача виникнуть складності — для цих завдань потрібна команда програмістів.

Відомо, що 1С-Бітрікс — гнучка в доопрацюванні система для інтернет-магазину . Ви можете інтегрувати CMS інтернет-магазину зі сторонніми бізнес-додатками, доопрацьовувати функціональність та дизайн. Звісно, ​​для цього потрібно наймати програмістів. З цим складнощів виникнути не повинно: 1С-Бітрікс – відома платформа.

Magento

Magento вперше вийшла у 2008 році. У 2015 році компанію купив eCommerce-гігант eBay Inc. У 2018 році перейшла під крило Adobe. Magento – одна з найпопулярніших CMS для інтернет-магазину в англомовному просторі. Платформа відома своєю гнучкістю та багатою функціональністю. Magento — другий за популярністю скрипт інтернет-магазину у світі (на першому місці WordPress з плагіном Woocommerce). На ньому збудовано понад 100 000 інтернет-магазинів, спільнота налічує понад 375 000 учасників.

CMS має кілька редакцій, включаючи безкоштовну. Користувачі люблять платформу за її багату функціональність із коробки та гнучке налаштування. Редакція для малого та середнього бізнесу коштує від $15 до $125 на місяць , а для великих компаній від $15 000 на рік . Також необхідно враховувати вартість доробок та інтеграцій з українськи сервісами.

Magento нескладно освоїти, для цього не потрібні спеціальні навички чи навчання. Але користувачі відзначають, що в багатьох налаштуваннях можна запросто заплутатися, а панель адміністратора місцями нелогічна. Також для кастомізації та підтримки платформи потрібні розробники які знайомі з архітектурою Magento.

Платформа для інтернет-магазину з відкритим кодом , дуже популярна, і знайти розробника в англомовному просторі не важко. Однак в Україні тямущих розробників під Magento дуже мало, а середня вартість години у фрілансерів — $50.

WordPress c Woocommerce

WordPress — найпопулярніший движок сайту в світі. На WordPress працює понад 63 мільйони сайтів. Ідеться про всі сайти: блоги, інформаційні ресурси, сайти-візитки, інтернет-магазини. Справа в тому, що ця платформа не заточена лише під електронну комерцію, вона універсальна.

WordPress з плагіном Woocommerce – найпопулярніше поєднання софту для створення інтернет-магазину у світі. На жаль, в Україні двигун не такий популярний в електронній комерції. Причина проста — WordPress не заточений під e-commerce сам по собі, його потрібно використовувати у зв’язці з плагінами, що ускладнює систему. Також WordPress з Woocommerce слабко заточений під українські реалії.

Сам двигун і плагін — безкоштовні. Також можна знайти безліч безкоштовних тем та доповнень що розширюють функціональність. У Woocommerce є всі базові інструменти для інтернет-торгівлі. Таким чином, WordPress з Woocommerce ідеальний для створення простого інтернет-магазину з невеликою кількістю товарів. Відмінно підходить для самозайнятих та мікробізнесів.

Як в плані простоти роботи? Скажемо так, з WordPress розбереться навіть дитина.

WordPress та Woocommerce поставляються з відкритим кодом, тому платформу можна кастомізувати. Однак із кастомізацією та масштабуванням потрібно обережніше — платформа не підходить для середніх та великих проектів. Про високонавантажений інтернет-магазин варто забути.

Shop-Script

Shop-Script це потужний конструктор інтернет-магазину з відкритим кодом. Працює як у хмарі, так і на вашому хостингу. Shop-Script на третьому місці в рейтингу Рунета серед найбільш популярних CMS для eCommerce .

За хмарну версію інтернет-магазину компанія просить від 150 грн. на місяць . Найважливіші функції доступні лише від 450 грн на місяць. Коробкова ліцензія коштує 7000 грн. і включає близько 250 функцій для електронної комерції.

Інтернет-магазином на Shop-Script керувати нескладно. Простий користувач, знайомий із веб-інтерфейсами, впорається без проблем. Технічні навички та навчання не потрібні.

Версія із коробки Shop-Script постачається з відкритим вихідним кодом, тому проблем із кастомізацією та масштабуванням не буде. Само собою, потрібно знайти розробника, знайомого з архітектурою двигуна.

Висновок

При виборі платформи для інтернет-магазину обов’язково дивіться у майбутнє. Переконайтеся, що в неї є максимум корисних функцій, і що її можна вільно і недорого доопрацьовувати під свої потреби. Поспілкуйтеся з усіма представниками компаній з цього списку, протестуйте онлайн-демо кожної CMS і ми впевнені, ви підберете собі правильне рішення. Просто почніть із CMS Shopify і йдіть вниз за списком.

Оценить статью
Добавить комментарий