Прага зимою — що слід відвідати?

На початку зими Прага виглядає притихлою, задумливою, строгою. На вулицях помітно менше людей, сонце нечасто виходить з-за важких хмар, погода мало сприяє прогулянкам. Коли випадає сніг, місто перетворюється — стає ошатним і світлим, розповідає травел-блогер Сподін Ігор Юрійович . Пухнаста біла ковдра закриває шпилі і черепичні дахи, відтіняє красу старовинних палаців, вкриває дерева в парках. До кінця грудня Прага розквітає різдвяними прикрасами, іскриться вогнями ілюмінації. У місті панує атмосфера наступаючих свят. Люди ідуть на різдвяні ярмарки , поспішають на катки та атракціони, веселяться на вулицях, відпочивають в пивних.Прага зимою — що слід відвідати

Нехай дме вологий холодний вітер, а кам’яну бруківку замітає невеликий сніжок — одягайтеся тепліше, пройдіть по місту! У зимовій Празі витає дух романтики, дива, легенди. Туристів небагато, можна оглядати столичні пам’ятки, фотографувати не поспішаючи. Всі краси міста взимку постають в іншому світлі. Рекомендуем помилуватися слідуючими визначними пам’ятками міста.

Карлів міст

Карлів міст тягнеться над сірою річкою. Сніг засипає його потужні арки і мовчазні статуї. На тлі блідого неба, точно збройні вартові, виділяються силуети мостових веж зі шпилями. Тридцять скульптур на кам’яних п’єдесталах охороняють спокій Праги. На спорожнілому зимовому мосту вони виглядають значними і загадковими.

Старомістська площа

На Староміської площі багатолюдно. Взимку вона нагадує ожилу святкову листівку. Кольорові фасади старовинних палаців обрамляють бруківку, над дахами будинків височіють казкові вежі Тинський храму. Всюди торгують ларьки: туристи зігріваються гарячим глінтвейном, купують випічку і смажені каштани. Щогодини б’є Празький Орлой , потім на старовинних курантах розігрується маленька лялькова вистава.

Вацлавська площа

Вацлавська площа теж наповнена людьми. Тут весело, шумно, святково. У пам’ятника Святому Вацлаву призначаються зустрічі, народ поспішає в магазини і торгові галереї, туристи фотографують скульптури і старовинні будівлі. Замерзлих подорожніх зігріває симпатичне кафе — трамвайний вагончик на старих рейках. Увечері по всій площі спалахують прожектори, красиво підсвічуються засніжені фасади і дахи.

Різдво в Празі

У грудні починається низка зимових свят. Чехи люблять і з нетерпінням їх чекають, шанують старовинні звичаї, створюють нові традиції. Дух Різдва витає по Празі, особливо відчувається він на Староміській площі. Величезна ялина височіє в центрі, навколо неї вирує строкатий ярмарок. На площі ставлять різдвяний вертеп (по-чеськи — Бетлем) — найбільший в місті, виконаний з особливим старанням. Майстри виставляють на продаж сувеніри ручної роботи; в ларьках торгують всякою всячиною — від богемського кришталю до марципанових пряників.

У Празькому граді встановлюють Президентську ялинку: сюди приходять президент Чехії і його дружина. Основні веселощі відбуваються на Вацлавській площі, але гуляння і концерти проводяться скрізь, навіть на спокійних околицях.

Відео

Оценить статью
Добавить комментарий