Якщо ви вирішили відкрити власне представництво в мережі, то питання вибору хостинг-сервісу неодмінно стане одним із першочергових завдань, які вам потрібно буде вирішити. Замовивши ту чи іншу послугу хостингу, ви отримуєте місце на веб-сервері, де будуть зберігатися всі файли вашого сайту, а сам він буде доступний користувачам всесвітньої павутини в будь-який час дня і ночі.

 

Серед найпоширеніших українських хостинг-послуг можна виділити віртуальний хостинг (shared-хостинг), віртуальний виділений сервер (VDS), виділений сервер (dedicated server) і розміщення сервера в центрі обробки даних або colocation. У кожного із цих сервісів є свої особливості, переваги і недоліки, ну а вибір найкращого варіанту залежить вже від ваших конкретних потреб. Власникам невеликих проектів може цілком вистачити ресурсів і потужності віртуального хостингу, а ось великим компаніям уже більше підійде VDS або виділений сервер, і ось чому.

Почнемо з віртуального хостингу. Суть цієї послуги трохи відкривається вже з самої назви shared-хостинг (з англ. share — розділяти, використовувати спільно). Всі файли вашого сайту будуть розміщуватися на сервері, де так само зберігаються і інші ресурси, тобто жити ваш проект буде по сусідству з іншими. Ціна і простота в управлінні — одні з головних переваг цього виду хостингу. Однак так як відбувається поділ ресурсів фізичної машини (пам’яті, дискового простору і т.д.), ефект «поганого сусідства» з цією послугою буде дуже відчутний. Якщо у проекта поруч з вашим виникли проблеми зі шкідливими скриптами або дуже виріс трафік, то страждати від цього будуть і інші сайти на сервері. Що стосується використання, то найчастіше обирають цю послугу новачки в інтернет-бізнесі, ще не особливо популярні проекти, які не потребують багато ресурсів.

VDS — хостинг, що поєднує в собі можливості фізичного сервера, але за прийнятною ціною. За допомогою технології віртуалізації фізичний сервер поділяється на кілька віртуальних, які отримують свою кількість ресурсів і будуть працювати незалежно один від одного. З VDS у вас буде root-доступ, тобто права адміністратора. Ви зможете додавати і видаляти файли на свій розсуд, встановлювати програми або видаляти ті, які, на вашу думку, вам не потрібні. Загалом, віртуальна машина надасть вам більше свободи в діях, ніж shared-хостинг. Також слід пам’ятати, що з VDS адміністрування лягає на плечі клієнта, тому перед замовленням цієї послуги подумайте, хто займеться цією справою.

Виділений сервер — послуга, з якою ресурси і можливості сервера будуть у ваших руках, і ви будете вільні в його адмініструванні. Ніяких поділів середовища, повний контроль над усім, безпека, високі показники аптайма і швидкості — все це характерні риси dedicated server. Такий варіант хостингу відмінно підходить проектам з великим трафіком або особливими вимогами в апаратному забезпеченні.

Що стосується colocation, то це та сама послуга виділеного сервера, тільки покупець не орендує його у хостинг-провайдера, а розміщує свій на майданчику датацентру компанії. В такому спеціалізованому приміщенні вашому серверу буде забезпечена безпека, оптимальний температурний режим, безперебійне живлення і моніторинг його роботи. Colocation є хорошим рішенням для корпоративних клієнтів і власників контент-проектів.

_


Добавить комментарий