Особливості системи Прозорро

Нова електронна система Прозорро стала першим кроком для відкриття принципово нового рівня українського підприємництва. Функціонування цього проекту сприяє більшій прозорості використання державних фінансів та запобігання реалізації корупційних схем.Особливості системи Прозорро

Незважаючи на зростаючу популярність лише невелика частина населення знає про існування цієї системи. Ця стаття допоможе розібратися, в чому полягає мета створення Прозорро, як працює система, та які переваги вона надає державі та підприємцям. Перед реєстрацією на торгівельному майданчику Української Універсальної Біржі https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board/  рекомендуємо ознайомитися з принципами його функціонування.

Принцип роботи системи

Після того, як в країні з’явилася досконала система електронних закупівель, справи почали вестися за принципово новим способом, з яким на сьогодні знайомі не всі підприємці та постачальники. Вагомою особливістю системи Прозорро є онлайн режим реалізації всіх операцій, враховуючи те, що подальшу співпрацю пропонують безпосередньо державні організації, а не постачальники.

При складанні нового оголошення потрібно приділити увагу наступним пунктам:

  • товар, робота чи послуга (найменування);
  • ціна тендеру;
  • умови співпраці.

В момент, коли оголошення було опубліковано, воно набуває статусу публічного та може переглядатись будь-яким користувачем системи. Всі замовники та постачальники зможуть розглянути нові об’яви, скориставшись можливістю пошуку на сайті, або перейшовши за посиланням з автоматичної розсилки від майданчику.

Систему Прозорро вважають оберненим аукціоном, також вона носить назву «редукціон». Здійснення тендеру передбачає наступні кроки: підготовка та публікація пропозицій із цінами, відбір переможця тендеру, вивчення персональних даних учасників, з якими може бути укладено угоду на здатність виконання її умов.

Переваги системи Прозорро

Популярність системи Прозорро серед підприємців пояснюється наступними перевагами.

  1. Гарантія повної прозорості. Система Prozorro відображає процес закупівель на кожному його етапі: від його додавання торгу до визначення його переможця. Кожен учасник процесу може без особливих зусиль перейти до потрібного розділу та отримати докладну інформацію про торг.
  2. Забезпечення досконалої конкуренції. Проведення публічних закупівель отримало конкурентний характер завдяки створенню системи Прозорро. Чим більше учасників бере участь у торгу, тим більше зростання конкуренції, і, відповідно, економія коштів для замовників на розмірі податків.
  3. Формування золотого трикутника партнерства. На сайті Прозорро об’єднуються та враховуються інтереси трьох діючих сторін: держава, бізнес та суспільство.

Головними перевагами переходу на електронні торги можна вважати те, що конкурс став більш прозорим та відкритим. Також з’явилася можливість створення умов для конкурентного діалогу, а також ведення переговорної процедурі. Процес ведення торгів став більш доступним та зрозумілим для його учасників – це також є перевагою сервісу.

Оценить статью
Добавить комментарий