Схоже, вчені всерйоз взялися за реальну оцінку можливостей голлівудських суперменів. Слідом за Джеймсом Бондом на черзі виявився людина-павук. Фантастична історія укушеного павуком юнака, який у результаті мутації отримав «павукові» надздібності, зацікавила дослідників Оксфордського університету.

chelovek-pauk_5

Вони проаналізували здібності кіногероя і порівняли їх з можливостями звичайних павуків. Один з перших висновків, зроблений професором біології Фріцом Воллратом: Пітер Паркер не зміг би сплести павутину, здатну витримати його вагу. Для цього по товщині вона повинна бути рівна з кабелем, інакше павутина не впорається з тими гігантськими навантаженнями, які ми бачимо в кіно. Особливо в момент, коли Пітер Паркер зупиняє з її допомогою вагони метро. На думку професора, щоб звичайному павуку синтезувати таку кількість павутини необхідно мати дуже великі залози і не менше доби, щоб її сплести.

chelovek-pauk_6

Не менше питань викликає здатність кіногероя вистрілювати сплетену павутину. З точки зору науки, вистрілююча з зап’ясть людини-павука павутина товщиною в кілька сантиметрів виглядає абсолютно нереально. Павуки «стріляниною» не займаються. У природі товщина павутини вимірюється в мікронах. До того ж, в реальності павуки використовують її виключно для фіксації своєї жертви в підвішеному стані.

Підводячи підсумок, професор Фріц Воллрат зазначив, що людина-павук – продукт якоїсь мутації і абсолютно нереальний персонаж що має систему прядіння павутини, яка ніде в природі не зустрічається.


Добавить комментарий