Якими бувають диски розміром R13 та їх характеристики

Вибираючи автодиски для свого автомобіля важливо врахувати не лише їх тип та діаметр, а й інші параметри. Це потрібно для того, щоб:

  • можна було встановити колісні диски на посадкове місце;
  • була забезпечена їхня нормальна функціональність;
  • зберігався високий рівень комфорту та безпеки.

Які типи автодисків є в цьому розмірі

Якими бувають диски розміром R13 та їх характеристикиКолісні диски R13 бувають сталевими та легкосплавними. Існують ще ковані та збірні, але їх виробляють лише у великих діаметрах. До того ж, вони встановлюються на преміальні автомобілі та коштують суттєво дорожче.

Сталеві автодиски — це бюджетний варіант. Новий комплект у магазині зараз можна придбати менш ніж за 4 тисячі гривень. Вони досить міцні, а головне – пластичні. Завдяки цим якостям вони чудово переносять їзду нерівними дорогами, а при сильних ударах просто гнуться. Вм’ятини різної складності легко усуваються на СТО.

Легкосплавні моделі коштують дорожче, але вони мають величезну перевагу перед сталевими — дизайн. Якщо ви хочете покращити зовнішній вигляд свого авто, це ваш варіант. Різноманітність моделей з різними дизайнами тут просто величезна. Крім того, завдяки складу сплаву, основою якого є алюміній, литі диски менше важать. А це позитивно відбивається на витраті палива, керованості, довжині гальмівного шляху та розгоні.

Литі автодиски користуються набагато більшою популярністю, але й сталеві списувати з рахунків не потрібно. По-перше, вони вам підійдуть більше у разі жорсткої економії. По-друге, їх рекомендується встановлювати на зиму, оскільки вони краще поводяться в агресивних умовах. По-третє, на такі авто як ЗАЗ «Таврія» та «Славута» інших варіантів просто не існує.

Диски R13 за параметрами

Щоб підбір автодисків був точним, потрібно правильно вибрати їх характеристики. До основних із них належить:

  • PCD;
  • DIA;
  • ET;
  • ширина.

PCD у маркуванні позначається так — 4х98, 4х100 і т.д. Перше число вказує на те, скільки кріпильних отворів є в диску, друге — на колі з яким діаметром вони розташовані. PCD повинен чітко збігатися з тим, що рекомендує виробник. До міліметра. Навіть мінімальна похибка може призвести до неможливості встановлення, ненадійності кріплення або прискореного зношування.

DIA у характеристиках диска виглядає так – 58.6, 59, 67.1 та ін. Це діаметр центрального отвору. Встановити на машину диск, де цей показник менший, ніж потрібно, неможливо. Збільшувати його можна на пару міліметрів (додатково доведеться купувати ущільнювальні кільця), але небажано.

ET (виліт) означає, наскільки віддалена середина диска від його площини привалки. Він у маркуванні вказується числами 25, 35, 40 тощо. Ширина вимірюється між місцями, куди лягають борти шини. Одиниця виміру — дюйми. Ці два параметри залежать один від одного. Тобто з шириною змінюється і виліт.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий