Які бувають типи сайтів

Інтернет-магазини та сайти-візитки , статичні та адаптивні — веб-сайти відрізняються за дизайном, контентом та іншими ознаками: читайте, які бувають сайти.Які бувають типи сайтів

Задайте будь-якій людині питання «Які бувають сайти?», і ви отримаєте різні відповіді. Це тому, що онлайн-ресурси можна класифікувати за їхньою функціональністю, дизайном, контентом — та багато за якими критеріями. Які бувають види та типи сайтів нам розповів спеціаліст компанії ЕХЕО, яка надае послугу просування сайтів Львів.

Види сайтів за функціональністю

Веб-сайти класифікують за функціями, які вони виконують. Вважають, що веб-сайти з найбільш гладким візуальним дизайном є найбільш складними з точки зору функціональності, але часто буває зворотне. Наприклад, гігант інтернет-торгівлі Amazon. Погодьтеся, що Amazon — не найкрасивіший сайт, але він розроблений для виконання великого діапазону функцій.

Існує п’ять основних видів сайтів:

 1. Сайти-візитки.
 2. Сайти електронної комерції.
 3. Інтернет-портали.
 4. Соціальні платформи.
 5. Вікі-сайти та ін.

Сайт візитка

Що таке сайт візитка — це найдоступніший і технічно найпростіший сайт. Подібний проєкт має кілька сторінок і може використовуватись малими компаніями, яким потрібно просто утвердити свою присутність в Інтернеті.

Наприклад, невелика фірма з ремонту сантехніки потребує візитки з домашньою сторінкою з контактною інформацією, сторінкою «Про нас» і, можливо, кількома фотографіями прикладів роботи. Звідси й назва – проєкт дуже схожий на рекламний буклет, високотехнологічну онлайн-візитку для потенційних клієнтів.

Сайт електронної комерції

Веб-сайт електронної комерції – це складніший інструмент, за допомогою якого користувачі можуть оплачувати товари та послуги в Інтернеті. Сюди відносять різноманітні інтернет-магазини, аукціони тощо.

Зазвичай сайт e-commerce передбачає реалізацію товарів чи послуг однієї компанії декільком користувачам, але комерційний сайт може працювати відразу з кількома постачальниками, набуваючи форми торгового майданчика.

Торгові майданчики дозволяють кільком постачальникам шукати покупців та реалізовувати товари через один сайт. Наприклад, легендарні eBay та Розетка.

Інтернет портал

Особливість інтернет-порталів полягає в тому, що вони поєднують інформацію з безлічі різних джерел. Сюди можна віднести Гугл, що пропонує електронну пошту, фото, пошукові системи та новини на домашній сторінці.

Закриті портали можуть бути призначені для внутрішнього використання в школі, університеті або компанії, що дозволяє учням та співробітникам отримувати доступ до своїх електронних листів, оповіщень та файлів на одному сайті.

Вікі-сайт

Вікі-сайт – це особливий проект, який дозволяє людям спільно працювати онлайн та писати контент разом. Найпопулярнішим прикладом є сама Вікіпедія, яка дозволяє будь-кому змінювати, додавати та оцінювати зміст статей.

Соціальна платформа

Сайти соціальних мереж – це масштабні, дорогі та складні проєкти, які дозволяють обмінюватися зображеннями, відео чи ідеями. Вони заохочують інтерактивну взаємодію та обмін інформацією між рядовими користувачами.

Найпопулярнішою соціальною мережею є Facebook із неймовірними 2,3 мільярдами активних користувачів. Інші відомі соцмережі: YouTube, Instagram, LinkedIn.

Види сайтів по дизайну

Запитайте знайомого веб-дизайнера, які бувають веб-сайти, і найімовірніша відповідь буде заснована на типі контенту та оптимізації сторінки для різних пристроїв.

З точки зору того, наскільки добре оптимізований веб-сайт для різних цифрових пристроїв, макети або шаблони сайту можна класифікувати на р категорії:

 • статичний;
 • рухливий;
 • відзивчивий (responsive);
 • адаптивний.

Статичні макети

Статичні або фіксовані макети сайту погано оптимізовані для екрана, що відрізняється від стандартного десктопного ПК. Вони мають фіксовану ширину в пікселях, тому при відкритті подібної веб-сторінки на мобільному телефоні користувачам доведеться збільшувати кожен фрагмент.

З одного боку, статичні сайти можуть завантажуватися трохи швидше через їхню простоту. Однак вони категорично не рекомендуються в епоху мобільного Інтернету через жахливий досвід для власників мобільних телефонів і планшетів.

Понад 50% всіх пошукових запитів на даний час здійснюється на мобільних пристроях, тому mobile friendly – ​​найважливіший фактор розробки сайту.

Адаптивні макети

При так званому адаптивному дизайні макет визначає ширину екрана та відповідним чином пристосовується до неї. Спочатку в адаптивний макет закладаються блоки фіксованого розміру, але кількість таких фіксованих розмірів достатньо для будь-яких екранів. Медіа-запит CSS визначає ширину браузера та автоматично вибирає оптимальний для неї розмір.

Таке рішення ідеально підходить для застарілих статичних сайтів, які потрібно дешево та сердито модернізувати для підтримки мобільних пристроїв. Проблема в тому, що відсутність певних розмірів блоків може призвести до неправильного відображення веб-сторінок на нових пристроях.

Рухомі макети

Веб-сайт, створений за допомогою такого дизайну, гарантує, що сторінка відображатиметься однаково з точки зору пропорцій, незалежно від розміру екрана. Кожен елемент сайту повинен займати однакове місце на екрані завдяки використанню відсотків замість пікселів. Наприклад, 5% від ширини.

Відзивчиві макети

Перевага відзивчивого сайту в тому, що тут одночасно використовуються медіа-запити CSS про ширину браузера та відносні величини (як рухомих макетів). В результаті стає можливою плавна зміна та коректне відображення інформації. Це найдосконаліший підхід в епоху мобільного Інтернету.

Види сайтів за способом формування контенту

За способом формування та оновлюваності контенту сайти бувають:

 • статичні;
 • динамічні.

Статичні сайти

Статичні веб-сайти найпростіші, вони з’явилися в Інтернеті першими. Їхній вміст не залежить від дій користувача та оновлюється відносно рідко, лише за участю контент-менеджера. Статичні веб-сайти створюються за допомогою простого HTML-коду та виконують лише інформативну функцію.

Динамічні сайти

Динамічний сайт або веб-сторінка дозволяє відображати різний контент під час кожного відвідування. До цієї категорії входять блоги, сайти електронної комерції та взагалі будь-який сайт, який регулярно оновлюється за участю користувачів. Динамічні веб-сайти також можуть бути налаштовані для демонстрації різного контенту різним користувачам, з урахуванням певного часу дня і т. д.

Які бувають сайти на кшталт контенту

При класифікації сайтів за змістом, список може продовжуватися буквально без кінця. Ось деякі з найбільш поширених «тем» для контенту веб-сайту, хоча існує можливість перетину та збігу між категоріями:

 • блоги;
 • корпоративні сайти;
 • краудфандингові платформи;
 • сайти електронної комерції;
 • освітні ресурси;
 • сайти новин;
 • соціальні медіа;
 • сайти ТБ або потокового відео.

Блоги

Блог — це веб-сайт або веб-сторінка, яка регулярно оновлюється. Як правило, блог вестиме окрема людина або невелика група. Блог може бути на будь-яку тему, але часто писатиметься у неформальному чи розмовному стилі. Останніми роками популярність професійних блогів значно зросла.

Корпоративні сайти

Все більше компаній усвідомлюють, що у них повинен бути хоча б базовий сайт, щоб вони виглядали як професійні та заслуговували на довіру. Компанії можуть не продавати безпосередньо через корпоративні веб-сайти, але вони можуть використовувати їх з метою надання інформації про себе та підтримки клієнтів.

Краудфандингові платформи

У минулому фінансування нового ділового підприємства чи проекту передбачало пошук великих сум грошей у обмеженого кола заможних громадян – спонсорів. Краудфандинг — нова практика фінансування проєктів чи підприємств шляхом залучення невеликих сум у багатьох людей. Вона включає створення привабливого відео та опис переваг проєкту, постановку цілей у надії досягти її до встановленого терміну (сума необхідних коштів).

Зацікавлені люди пожертвують невеликі суми, щоб стати частиною проєкту та скористатися певними бонусами. Краудфандингові сайти стають дуже популярним ресурсом для фінансування нових стартапів.

Сайти e-commerce

Сайт електронної комерції може перетинатися з блогом або корпоративним сайтом, однак, зрештою, його метою є продаж продуктів та послуг через Інтернет. Сайт, який є виключно корпоративним та не має функцій продажу, все ще спонукає користувачів купувати продукт чи послугу. Вся різниця в тому, що вони не можуть провести угоду через сайт.

Освітні ресурси

«Які бувають види веб-сайтів?», «Як зварити яйце?»… Імовірно, що при введенні в пошукову систему таких запитів ви натрапите на інформаційні (освітні) сайти. Їхня мета — надати користувачеві відомості, які він шукає.

ЗМІ

Сайти новин та журналів потребують невеликого пояснення. Основна мета сайту новин – тримати читачів у курсі поточних подій. Те ж саме можна сказати про сайт онлайн-журналу, де переважно увага приділяється розвагам.

Соціальні медіа

Сайти соціальних мереж унікальні як за функціональністю, так і за контентом. Соціальні медіа створені як місце для обміну думками, зображеннями та відео, і все частіше стають популярним місцем для читання нових новин і навіть для навчання.

Сайти ТВ або потокового відео

Останніми роками популярність сайтів потокового відео різко пішла вгору. Netflix та подібні портали зробили революцію у самому способі перегляду телевізійних програм у всьому світі. Сотні тисяч годин кіно та телеефіру, висока якість перегляду та відносно невелика плата – цей вид сайтів розширює горизонти ТБ.

А який онлайн-ресурс потрібний вашому бізнесу?

Оценить статью
Добавить комментарий