Як вибрати систему відеоспостереження для будинку і вулиці

Як вибрати систему відеоспостереження для будинку і вулиці Еще

Багато хто хоче убезпечити своє житло за допомогою камер, але не всі знають, як вибрати відеоспостереження. Необхідно правильно підібрати пристрої і організувати грамотну систему. Це становить складності для людини, яка ніколи не мала справи з таким обладнанням. Система відеоспостереження складається з безлічі компонентів: реєстратора, камер, блоку живлення камер, кабелю і роз’ємів. Розглянемо основні її елементи.

Реєстратор — серце системи відеоспостереження

На сьогоднішній день система відеоспостереження рідко використовується тільки для відображення зображення з камер. У більшості випадків проводиться запис і зберігання даних, для цих цілей застосовуються цифрові відеореєстратори. Більшість сучасних реєстраторів дозволяють побудувати добротні системи.

Крім явного поділу на аналогові і IP, є ще один тип реєстраторів — гібридні. Особливість і перевага їх в тому, що вони дозволяють підключати як аналогові, так і IP камери, що в деяких випадках дуже доречно.

Ключові параметри реєстраторів:

 • Кількість камер для підключення: 4, 8, 16, 32 канали.
 • Якість запису. Повинно бути не менше чим камер. Наприклад, щоб ефективно використовувати камери 700 ТВЛ відеореєстратор повинен забезпечувати запис якістю 960H (960х576 px).
 • Швидкість запису. Кращі моделі забезпечують запис на повній швидкості в 25к / с.
 • Кількість жорстких дисків для зберігання відеоархіву, і їх максимальна ємність. Багато хто забуває про такий, здавалося б, другорядний, але насправді дуже важливий параметр. Оскільки від обсягу накопичувача (або накопичувачів) безпосередньо залежить тривалість (глибина) архіву.
 • Можливість записувати в різних режимах. Безперервна зйомка,  за розкладом, по датчику руху.
 • Наявність LAN роз’єму, його швидкості та додаткових функцій по забезпеченню віддаленого доступу / адміністрування системи відеоспостереження.

Рекомендуем спочатку вибрати камери (як це зробити читайте нижче), потім буде легше вибрати реєстратор. Визначаємо кількість каналів реєстратора (краще, якщо буде запас 1-2 камери на випадок непередбаченого додавання нових камер), характеристики запису відеосигналу повинні бути рівні або перевершувати можливості камер. На даному етапі можна розрахувати приблизний обсяг жорсткого диска необхідний для зберігання потрібного нам архіву (або навпаки, якою глибиною архів можна записати на HDD певного обсягу).

Основні параметри вибору камери відеоспостереження

камера видеонаблюденияКлючове значення мають технічні характеристики пристроїв. Якщо грамотно підійти до вибору обладнання, воно буде справно працювати і відповідати поставленим цілям, довго прослужить.

Спосіб передачі інформації

За способом передачі сигналу камери відеоспостереження поділяються на два типи:

 1. Аналогові. Передають інформацію за допомогою аналогового сигналу. Останнім часом використовуються рідше, але мають ряд переваг. Їх легко встановлювати і налаштовувати. Таке обладнання записує відео безперервно, не пропускаючи ні секунди. Крім того, коштує відносно недорого. З головних недоліків можна відзначити відсутність шифрування сигналу і зв’язку з інтернетом. Зображення за замовчуванням йде без звуку, але є можливість підключення динаміків і мікрофона. Крім того, якість залишає бажати кращого.
 2. IP. Перетворять аналоговий сигнал в цифровий. Такі пристрої мають вбудований мікрофон і динамік. Також існує можливість бездротової установки та суміщенням з датчиком руху. Управляти системою і переглядати зображення можна з будь-якого портативного пристрою. Єдиний значущий недолік таких камер в тому, що вони не записують деякі моменти. Правда, перерви складають лічені секунди.

Вибір камери відеоспостереження залежить від призначення обладнання та індивідуальних потреб. На невеликих об’єктах допустимо встановлювати аналогову техніку. Але бувають випадки, коли доцільно переплатити.

Характеристики корпуса

Матеріал і тип корпусу має важливе значення. Вибір певної моделі залежить від того, де буде розміщена система відеоспостереження: у приміщенні або на вулиці.

 • Купольні. Мають пластиковий корпус у формі півсфери або «шара в стакані». Дозволяють замаскувати обладнання під освітлювальний прилад. Забезпечують орієнтацію в заданому напрямку або повний огляд. Міцна конструкція, але підходить тільки для використання в приміщенні. Найбільш доступні в плані ціни.
 • Циліндричні. Мають форму циліндра і оснащені козирком для захисту об’єктиву від засвічування. У деяких моделей є можливість регулювання положення козирка. Корпус компактний і цілісний, виконаний з металевого сплаву або міцного пластику. Стійкий до механічних пошкоджень.
 • Мініатюрні. Мають компактний корпус у формі циліндра або квадрата. Підходять для прихованого відеоспостереження.
 • Антивандальні. Прилади з максимально міцним корпусом з металевого сплаву. Об’єктив таких камер захищений броньованим склом.
 • Модульні. Взагалі не мають корпусу. Їх застосовують в конструкціях для досягнення специфічних цілей або встановлюють в гермокожух — додаткову оболонку, що забезпечує підігрів в холодну пору року і захищає обладнання від зовнішніх впливів.

Кут огляду і фокус

Ці параметри залежать від чутливості матриці. Фокусна відстань визначає зону спостереження. Кут огляду буває широкий і вузький. Його значення з’ясовують за допомогою геометричних розрахунків. Чим більше фокусна відстань, тим менше кут огляду. Це дає можливість спостерігати за віддаленим предметом і невеликою ділянкою навколо нього. При невеликому фокусі в кадр потрапляє більше об’єктів. Якщо спостереження ведеться в довгому вузькому приміщенні, широкий огляд не потрібен. Він стане в нагоді при панорамній зйомці, коли необхідно зафіксувати ситуацію в цілому.

Якщо заздалегідь не виходить визначити зону контролю, або є необхідність періодично її міняти, підійде камера з варіофокальним об’єктивом. Вона дозволяє перенастроювати параметри вручну при необхідності.

Моторизоване обладнання наближає і віддаляє даний об’єкт. Також воно передбачає можливість зміни ракурсу спостереження. При цьому картинка не втрачає якості. Апаратура з коридорним режимом захоплює вузькі зони, але чітко показує навіть далеко розташовані предмети.

Чутливість

Чутливість камери відеоспостереження визначає її здатність бачити в темряві. Чим вище чутливість, тим краще виходить зображення при мінімальному освітленні. Цей показник залежить від якості матриці і світлосили об’єктива. Вибирають обладнання виходячи їх характеристик приміщення, в якому буде проводитися спостереження.

Рівень освітленості вимірюється в люксах. Його допустиме значення вказується в технічній документації. Якщо зйомка буде проводитися тільки вдень або при цілодобовому освітленні, підійде показник в 0,05-0,5 люкс. Якщо цей параметр становить 0,001 люкс і менше, то картинку буде видно при будь-якому освітленні.

Чорно-білі камери в умовах поганої видимості переключаються в режим зниженого дозволу. Зображення при цьому видно досить чітко, але рухомі об’єкти стають змазаними. Кольорове обладнання в темряві автоматично перемикається в режим чорно-білої зйомки.

Існують прилади, оснащені ІК-підсвічуванням і ІК-прожектором. Додаткові опції дозволяють бачити зону, що охоплюються променем, навіть у повній темряві.

Дозвіл і якість зображення

Ступінь чіткості зображення залежить від дозволу відеокамери. А на нього в першу чергу впливають характеристики матриці і об’єктиву, а точніше кількість пікселів. Чим цей показник більше, тим краще. Також значення мають і інші пристрої в системі відеоспостереження: монітор і обладнання для запису.

Важливу роль відіграє відстань між об’єктивом і предметом спостереження. Об’єкти, що знаходяться поблизу, проектуються чіткіше. А якщо правильно налаштувати кут огляду і фокус, можна отримати потрібну деталізацію навіть з обладнанням середньої якості.

Камери з високою роздільною здатністю допомагають охоплювати широкий кут огляду без втрати чіткості картинки. Але все одно буде складно уникнути мертвих зон. Якщо приміщення невелике, краще встановити 2 апарати з більш низькою роздільною здатністю. Так охоплення буде ширше, а зображення постраждає незначно.

Види камер в залежності від цінового сегмента

 1. Економ
  • Техніку з невисокою вартістю встановлюють там, де немає строгих вимог до безпеки: в приватному секторі, невеликих магазинах і офісах. Зазвичай це купольні камери з фіксованим кутом огляду і дозволом 1-1,3 мегапікселя. У них зрозуміле управління і настройка, з якими впорається будь-який користувач. Устаткування в цій категорії в основному представлено аналоговою або дешевою китайською апаратурою. Середня ціна варіюється в межах декількох тисяч гривень.
 2. Бізнес
  • Техніка з цього сегмента більше підходить для використання в великих комерційних організаціях. Вона володіє гарною передачею кольору, настройками чутливості і високою роздільною здатністю. У цю категорію входять камери всіх типів з різними моделями корпусів. Таке обладнання виробляють всі найбільші світові бренди. Ціна від 5 000 грн.
 3. Преміум
  • Відеоспостереження для організацій з підвищеними вимогами до безпеки: фінансові та урядові установи, підприємства з високим рівнем секретності. Це особливо довговічна і надійна техніка. Має широкий функціонал: розпізнавання осіб, усунення спотворень, чітку деталізацію на далекій відстані, кут огляду 360 градусів. Ціна починається від 10 000 грн. Верхня межа практично безкінчена. Вартість системи відеоспостереження класу люкс може обчислюватися мільйонами гривень.

Рекомендації по вибору камер

Прийнявши рішення про встановлення відеоспостереження, в першу чергу слід визначитися з призначенням камер. Тип і якість обладнання залежить від місця установки.

Квартира

При виборі системи відеоспостереження для квартири потрібно враховувати, що зловмисники можуть проникнути всередину через вікна і двері. Ці зони повинні перебувати під об’єктивами камер. Якщо одного пристрою недостатньо, варто задумати про встановлення декількох апаратів.

При необхідності цілодобового спостереження знадобиться ІкПідсвічування. Також можна додатково підключити датчик руху і мікрофон. Для зберігання великої кількості інформації знадобиться карта пам’яті.

До домашніх камерам не пред’являють особливих вимог по міцності корпусу. У цьому випадку чим легше і компактніше пристрій, тим краще. Зовнішня оболонка виготовляється з пластика і не захищає внутрішній вміст від зовнішніх впливів.

Добре, якщо з вигляду пристрій імітує світильник чи інший предмет інтер’єру. У цьому випадку немає необхідності встановлювати приховане спостереження. Досить поставити апаратуру на полицю.

Що стосується дозволу, для невеликого приміщення достатньо 1 мегапікселя. Тому можна заощадити і купити аналогову камеру. Ще більш бюджетним варіантом є обладнання, що веде чорно-білу зйомку. До того ж воно краще бачить в темряві, а картинка виходить чіткіше.

Щоб спостерігати за тим, що відбувається в під’їзді або тамбурі, встановлюють відеовічка або прихований пристрій. Якщо обладнання видно неозброєним поглядом, знадобиться антивандальне покриття і міцне кріплення.

Вулиця

При виборі комплекту відеоспостереження для контролю ситуації на ділянці і території навколо будинку потрібно чітко визначити територію, яка буде проглядатися. Бажано, щоб під об’єктив потрапляла область навколо вхідних дверей і чорного входу, вразливі місця огорожі, ворота і дворові споруди.

Важливо, щоб від місця установки апаратури можна було непомітно протягнути дроти. Якщо це неможливо, краще встановити приховані камери або бездротові пристрої. Також необхідно вибирати затінені ділянки, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Щоб уникнути появи відблисків додатково налаштовують автоматичне регулювання діафрагми.

Порада! Ідеальним варіантом є установка декількох зовнішніх вуличних камер з перехресними кутами огляду. Це допомагає зменшити кількість сліпих зон. Оптимальне рішення — поворотні камери, оснащені механізмом для зміни напрямку. Вони рухаються автоматично або управляються віддалено.

Якщо є необхідність стежити за під’їжджають машинами, знадобиться обладнання з високою роздільною здатністю. Це дозволить розглядати номерні знаки. Для невеликих ділянок досить 2 мегапікселів. Також краще віддати перевагу кольоровим об’єктивам.

Корпус вуличного відеообладнання повинен бути міцним і герметичним, витримувати механічні пошкодження, перешкоджати потраплянню всередину пилу і вологи. Спеціальний козирок захищає об’єктив від дощу. Щоб апаратура справно працювала на холоді, їй потрібен підігрів. У цій функції немає необхідності, якщо температура в заданій місцевості не опускається нижче 0. У жаркому кліматі не завадить система охолодження.

Вибираючи відеоспостереження для приватного будинку, потрібно пам’ятати про необхідність надійного кронштейна. Антивандальний корпус і міцний кожух не допоможуть, якщо кріплення слабке.

Якщо на території в темний час доби горять ліхтарі, додаткова підсвітка не знадобиться. Бажано купувати техніку з високою чутливістю, інакше днем ​​картинка буде виходити зернистою.

Висновок

Кращого результату від системи відеоспостереження можна домогтися, якщо врахувати всі потреби і умови використання. В іншому випадку, навіть дороге обладнання може не виправдати себе, і витрати виявляться марними. У деяких ситуаціях установка камер економ-класу більш кращий варіант.

Оценить статью
Добавить комментарий