Як вибрати ялинку?

Як вибрати ялинку? Еще

Новий рік без ялинки — як зима без снігу. Суперечки про те, яку ялинку вибрати — живу або штучну — ведуться з тих пір, як з’явилося перше новорічне дерево з ПВХ. Для того, щоб раз і назавжди визначитися в своїх перевагах, потрібно спробувати обидва варіанти.

Ялинка — обов’язковий атрибут новорічних свят

Сьогодні штучні дерева, придбати які можна на сторінці https://www.urbantree.com.ua/tree/classic/econom, можуть бути пишніше, гарніше і елегантніше натуральних. Просто, як їх не повертай, вони залишаються штучними. Жива ялина або сосна приносить в будинок дух і запах казкового лісу, але залишає після себе гору обсипалися голок в будинку і понуро прикрашає замети у дворі після свят.

Залишимо дебати про те, яка ялинка краще підходить для Нового року, вирішувати це повинен кожен сам. Перейдемо відразу до питання, як правильно вибрати головну прикрасу свят, щоб не було розчарувань і зайвих клопотів.

Як вибрати живу ялинку

Вибір живої ялинки до Нового року — завдання не з легких. Вибрати хорошу ялинку не простіше, ніж її виростити. Наприклад, в Данії, яка масово поставляє святкові дерева на наш ринок, до 40% саджанців вибраковують в перші чотири роки.

Вибір лісових красунь величезний, на будь-який смак і гаманець. Ви можете замовити ялинку з доставкою. Але якісне дерево потрібно спочатку помацати, понюхати і потрясти. Причому не обов’язково це має бути саме ялина.

Потроху повертається в будинки популярна в радянські роки сосна. Округла, пухнаста, голки м’які і довгі. Гілки сосни витримують більш серйозне навантаження, ніж ялинки. Пахне сосна теж більш чітко і виразно.

Ялицю Фрейзера, як один з найдорожчих варіантів, беруть на замовлення виставкові зали, ресторани і готелі. Іноді можна зустріти сербські ялинки з сильним ялиновим ароматом, доступні за ціною. Данські красуні — всі як на підбір. Їх зрізають за пару місяців до свят, тут багато що залежить від умов транспортування і зберігання. На більшості ж ялинкових базарів представлені дерева з найближчих приватних розплідників.

Ось кілька простих правил, як вибрати живу ялину для Нового року:

  • Купуйте ялинку за 5-6 днів до 31 грудня. Після 27 числа вам, швидше за все, доведеться вибирати з вже відбракованих іншими покупцями дерев. Якщо придбати ялинку раніше, вона може не дожити до новорічних свят. Заздалегідь продумайте, де зберігати гостю. Тепло, як і сильний холод, їй не підходить.
  • Здорове дерево має голки однакового рівного кольору. Наявність жовтизни говорить про те, що ялинку зрізали вже давно, пересушили. Стовбур повинен бути прийнятною товщини: на 1,5 метра не менше 6 см в діаметрі.
  • Переморожену ялинку легко розпізнати по запаху: розітріть в пальцях хвою без рукавичок, у здорового дерева відразу відчується сильний хвойний аромат.
  • Потрясіть дерево.Ялинка не повинна мати видимих ​​фізичних ушкоджень, обламаних гілок. Якщо голки масово осипаються, уявіть, в якому вигляді ви довезете її до місця.
  • Спробуйте злегка нагнути гілки (першими страждають ті, що ближче до основи). У пересохлої ялинки гілки не еластичні, потріскують і легко ламаються при натисканні.

Памятайте! Дома за ялиною потрібно доглядати.Не заносьте дерево відразу в тепло, потримайте на балконі або в під’їзді. Поставте дерево в ємність з водою. Воду потрібно буде міняти 2-3 рази на день. Для підживлення можна додати цукор.

Якщо вас влаштує ялинка не вище метра, зверніть увагу на екземпляри, які продають в горщиках. Багато проблем зі зберіганням і установкою ялинки відразу відпадуть. Та й живе таке дерево довше. Навесні його можна висадити на дачі.

Як вибрати штучну ялинку

Штучних ялин придумали до десятка різновидів. Вони відрізняються за матеріалом виготовлення, кольором (зелені, червоні, золотисті, срібні). Бувають різні конструкції: шарнірні, що розкриваються парасолькою, зі стрижнем і гілками, цільні литі.

Найчастіше в магазинах можна зустріти штучні новорічні дерева, зроблені з:

  • ПВХ-плівки і металевого каркаса;
  • ПВХ-волосіні;
  • пластмаси або литі;
  • світлодіодних ниток (оптоволокна);
  • паперу.

Останній варіант підходить хіба що, якщо вам потрібна додаткова невелика ялинка, щоб прикрасити стіл або передпокій. Вона недовговічна і легко може спалахнути.

Для сімейного свята на довгі роки слід вибирати литу ялинку, де кожна гілка відливається в спеціальній формі і збирається на єдиний каркас. Такі дерева міцні, безпечні і виглядають дуже гарно. Єдиний мінус — висока ціна.

Збірні ялинки з ПВХ — золота середина, щоб випробувати варіант зі штучною ялинкою. Пару-трійку років вона точно подужає. Підставка під штучні дерева йде в комплекті. Зрозуміло, що, чим вище і масивніше дерево, тим міцніше повинен бути матеріал. Під невелику ялинку підійде пластикова підставка.

Світлодіодна ялинка теж виготовляється з ПВХ, але в конструкцію гілок додані спеціальні нитки що світяться. Вмикаєш в розетку — і вони переливаються всіма кольорами веселки. Часто такі екземпляри можна побачити у вітринах магазинів. Для ледачих виробники придумали штучні ялинки вже вбрані іграшками.

Для того щоб вибрати гарну штучну ялинку, не нарватися на кустарну підробку, їй теж можна влаштувати тест на міцність. Проведіть рукою по гілочках проти зростання голок. На якісному дереві голки не повинні заламувати, тим більше випадати, повинні легко повертатися на вихідну позицію. Потрясіть ялинку, гілки повинні бути пружними, еластичними, не випадати з кріплень, а каркас не відходити від підставки.

Запам’ятайте головний критерій безпечної штучної ялинки: вона не повинна нічим пахнути!

Добре підібрана штучна ялинка впишеться в будь-який інтер’єр

Вгадати з розміром штучної або живий ялинки не так вже й складно. Досить заздалегідь вибрати місце для установки і виміряти потрібну висоту. Бажаємо, щоб зустріч зимових свят пройшла для вас яскраво, незабутньо, і весь рік вас супроводжували удача та благополуччя.

Оценить статью
Добавить комментарий