Як правильно і швидко виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Як правильно і швидко виростити манго з кісточки в домашніх умовах Еще

Манго — вічнозелена рослина з тропіків. Її плоди не тільки смачні, а і мають безліч корисних якостей. А чи знаете ви, що виростити манго можна в домашніх умовах із кісточки фрукту придбаного в магазині?

Як виростити манго з кісточки. Покрокова інструкція

Перед посадкою рекомендується розібратися, як правильно виростити манго з кісточки. Це не складно і не потребує значних фінансових витрат, але окремі моменти слід врахувати.

Дістаємо кісточку

Спочатку потрібно дістати кісточку. Вибирайте повністю стиглі і пружні плоди. Вийміть кісточку і розкрийте її як устрицю, або акуратно розріжте ножицями по краю. Всередині знаходиться зародок, вкритий коричневою плівкою. Обов’язково видаліть її, щоб в процесі пророщування не було гниття. Якщо вам пощастить, у насіння вже буде корінчик.

як дістати кісточку манго

Пророщуємо корінь

Кісточку з манго, дістали, тепер його потрібно обробити фунгіцидом, щоб захистити від цвілі. Далі оберніть насіннячко в паперову серветку і добре змочіть водою. Потім помістіть в прозорий поліетиленовий пакет і приберіть в тепле світле місце. Ми рекомендуємо щодня перевіряти його, щоб не допустити появи грибка. Також необхідно раз в три дні міняти серветки і пакет. Слідкуйте, щоб серветка залишалася вологою.

Приблизно через один-три тижні ви побачите корінець, який почне прокльовується з гострого краю зародка. Сім’ядолі з широкого тупого краю почнуть розділятися і між ними з’явиться паросток — це і є наше майбутнє деревце.

Садимо паросток в землю

Щоб посадити кісточку манго, вам знадобиться: глибокий горщик, дренаж, спеціальна земля, скляна банка.

  • Горщик — оскільки коренева система манго росте вертикально вниз, потрібен глибокий об’ємом 5 літрів. Вибирайте міцні ємності, оскільки сильне коріння може розбити стінки.
  • Грунт — це дерево любить ph-нейтральний і поживний грунт. Добре підійде субстрат для цитрусових.
  1. На дно горщика насипте дренаж — це необхідно, щоб коріння дерева не загнили. Використовуйте керамзит або гравій. Шару в 3-4 сантиметри буде досить.
  2. Насипте в горщик землю і зробіть ямку так, щоб насіннячко легко увійшло туди приблизно на 3⁄4.
  3. Помістіть насіннячко в землю гострим кінцем вниз. Розділені сім’ядолі з молодим паростком повинні опинитися над землею.
  4. Злегка утрамбуйте грунт і полийте ваше деревце.
  5. За бажанням накрийте його банкою або прозорим пластиковим стаканом щоб створити ефект теплиці. Це допомагає паростку безпечно набиратися сил в комфортних умовах.
  6. Бережіть його від прямих сонячних променів.

Доглядаємо за манго

Доглядаємо за манго

Приблизно через два тижні у паростка з’являться перші листя. Тепер «теплицю» можна видалити.
Переставте горщик на сонце і щодня щедро обприскуйте рослину. Поливати краще потроху, раз в три дні, у міру висихання грунту.

Пам’ятайте, що рослина не любить сильних перепадів температур, холоду і протягів. Оптимальна температура для вирощування — 25 С. Ідеальне місце — підвіконня на південній стороні. Можна вирощувати на теплому балконі з максимальною кількістю сонячних променів. У зимовий час необхідно забезпечити додаткове освітлення.

Відео поради

Оценить статью
Добавить комментарий