Ефективне виконання підйомно-транспортних робіт за допомогою кран-балок

Опубликовано tim в

Цілком очевидно, що піднімати та переміщати важкі вантажі вагою у сотні та більше кілограм за допомогою однієї лише м’язової сили людини практично неможливо. Тому на всіх сучасних підприємствах для цієї мети задіюються різні види підйомно-транспортної техніки, серед яких найбільш затребуваними і популярними є підвісні та опорні кран-балки.

кран-балка

Кран-балками прийнято називати полегшені та спрощені модифікації «класичних» мостових кранів, розрахованих на роботу з вантажами, що мають обмежений тоннаж (до 10-15 тонн). Такі вантажопідйомні крани, завдяки своїй простоті й ефективності, широко застосовуються як на крупних, так і не невеликих підприємствах найрізноманітніших напрямків діяльності — практично скрізь, де потрібно піднімати на висоту та транспортувати габаритні важкі вантажі.

Існує два види: опорні та підвісні кран-балки, головна відмінність між якими полягає у способі розміщення підкранових колій, по яких переміщається пролітний міст із закріпленим на ньому вантажопідйомним механізмом — талем (електричним або ручним), здатним пересуватися уздовж моста. При опорному варіанті шляхи розміщуються на опорах, спеціально споруджуваних по обидва боки робочого майданчика. А у підвісних моделей шляхи закріплюються тим чи іншим методом до капітальних перекриттів тієї будівлі, де розташований кран.

Наявність опор дозволяє збільшити довговічність і стійкість конструкції, працювати з більш важкими вантажами, але у той же час опори збільшують вартість кран-балки опорної у цілому, ускладнюють огляд робочої зони оператору-крановщику, захаращують майданчик і утворюють на ньому «мертві» зони. Кран-балки підвісні розраховані зазвичай на роботу з більш легкими вантажами, ніж їх опорними аналоги. Також велика перевага опорних моделей — вони розташовані на висоті, та зовсім не займають місця на поверхні робочого майданчика.

Процес управління кран-балкою дуже простий: їй управляють або за допомогою дистанційного пульта, або за допомогою системи радіоуправління. Навчитися керувати таким краном можна буквально за кілька хвилин. Але найголовніше — від оператора вимагається відмінне знання правил техніки безпеки при управлінні крановою вантажопідйомною технікою. Адже будь-яке порушення може призвести не тільки до серйозної поломки крана, а й до травмування працівників, які перебувають у його робочій зоні.

Купити кран-балку за ціною виробника можна на Київському заводі підйомно-транспортного обладнання, де випускається кранова техніка, що відповідає всім світовим стандартам.

За матеріалами сайту КЗПТО — https://kzpto.com.ua

Рубрики: Новости

0 комментариев

Добавить комментарий