Для чого використовують Гумат калію? Характеристики та особливості препарату

Гумат калію – сіль гумінової кислоти, міститься у всіх видах ґрунтів і є основним компонентом гумусу. Ця органічна сполука утворюється в процесі розкладання органічних речовин ґрунту та бере участь у всіх біохімічних змінах. Кількість гумусу у ґрунті визначає рівень її родючості. Гумат калію призначений для замочування насіння, поливу розсади, оскільки є природним стимулятором росту та розвитку рослин, що містить солі гумінових та кремнієвих кислот, а також необхідні мікроелементи для повноцінного харчування рослин. Діюча речовина — калієві солі гумінових кислот.

Характеристики Гумат Калію

Склад

 • До складу добрива входить: гумат калію (К2О) не менше — 10%.
 • Мікроелементи: мідь (Cu) – 0.12, марганець (Mn) – 0.12, молібден (Mo) – 0.025, цинк (Zn) – 0.12, кобальт (Co) – 0.02, Залізо (Fe) – 0.4, Бор (B) – 0.
 • Масова частка гумінових кислот не менше – 180 г/л.

Застосування

 • Замочування насіння та бульб: 6-8 мл добрива на 1 л води. Насіння замочується на 12-24 години, бульби та цибулини на 5-10 хвилин за 10-12 годин перед посадкою.
 • Кореневе підживлення (полив): 6-8 мл добрива на 10 л води. Витрата робочого розчину – 5-20 л/м2. Підживлення рекомендується проводити 4-6 разів за сезон, з інтервалом в 10-15 днів.
 • Некореневе підживлення (обприскування): 6-8 мл добрива на 10 л води. Витрата робочого розчину – 1-3 л/м2. Обприскувати рослини до повного змочування листа, вранці або ввечері 1 раз на 10-15 днів.

Термін придатності та зберігання

Зберігати у місцях, недоступних для дітей та тварин, окремо від харчових продуктів та медикаментів, хімічних речовин, у закритих сухих приміщеннях при температурі від -35С до 30С. Гарантійний термін зберігання – 36 місяців. Термін придатності не обмежений.

Особливості застосування

Гумат калія — високоефективне та технологічне гумінове добриво, збагачене важливими мікроелементами. Стимулятор росту та антистресант. Гумат калію має широкий спектр дій на рослини. Його властивості виявляються майже всіх сільськогосподарських культурах.

Застосування гумату калію сільському господарстві дозволяє:

 1. Збільшити врожайність (залежно культури) на 10-25%.
 2. Підвищити якість сільськогосподарської продукції (клейковина, цукристість, вітамін С у овочах).
 3. Посилити імунітет у рослин.
 4. Підвищити морозо- та посухостійкість за рахунок збільшення кореневої системи рослин;
 5. Збільшити ефективність обробки насіннєвого матеріалу разом із протруйниками (підвищується польова схожість насіння, посилюється пригнічення патогенів, підвищується імунітет рослин).
 6. Зняти стрес у рослин зі збільшенням ефективності позакореневих обробок пестицидами та складними сумішами (стимулює зростання та розвитку, знімає стрес при комплексних обробках, стимулює процес фотосинтезу).
 7. Підвищити ефективність застосування мінеральних добрив (збільшується коефіцієнт використання азоту, фосфору, калію).

Культури, що особливо яскраво реагують на внесення гумату калію:

 • всі пасльонові (картопля, томати, баклажани і т.д.);
 • буряк столовий і кормовий;
 • всі зернові культури показують значне збільшення врожайності.

Культури, які реагують слабо на гумат калію:

 • бобові культури практично ніяк не змінюють показники (для бобових культур краще використовувати Молібдат амонію);
 • соняшник та гарбуз не реагують на гумат калію, застосування його недоцільно.

Якщо рік був поганий або Ви посадили рослини на низькоякісні ґрунти, то застосування гумату калію може створити справжнє диво! Гумат калію високоефективний на лужних та нейтральних ґрунтах, але малоефективний на кислих ґрунтах. Також не рекомендується використовувати Гумат калію на родючих землях (чорнозем).

Де придбати Гумат Калію?

В компанії «ОЛМАС» ви можете купити гумат калію по доступній ціні. В наявності добриво в різній тарі, є система знижок для постійних та оптових клієнтів. Детальніше по т: +38 (067) 391 11 22.

ТОВ «ОЛМАС» гумат калія

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий