Чим можна замінити галогенові лампи в фарах автомобіля

Галогенові лампи можна зустріти у більшості автомобільних фар. Як правило, вони туди встановлюються заводом-виробником. В даний час використання галогенових ламп приносить більше мінусів ніж плюсів. Вони витрачають забагато енергії, при цьому їх ККД досить низький. Заміна такої лампи вимагає спеціальних рукавичок, тому що шкірний жир може зруйнувати скляний корпус ламп. Галогенки дають неприємне жовте світло, який заважає адекватному світловуму сприйняттю. Так, вони довговічні, але рано чи пізно автомобілісту приходить в голову ідея замінити галогенове освітлення на щось інше. Чим можна замінити галогенові лампи в фарах автомобіля

Зараз на ринку з’явилося більше вдале рішення — світодіодні лампи. У світодіодних ламп перед галогеновими досить багато переваг. Наприклад, більш тривалий термін служби, в кілька разів більший в порівнянні з галогеновими, тобто вони можуть працювати кілька років. Світодіодні лампи споживають набагато менше енергії (отже і палива витрачається менше), і світло у них ближче до природного освітлення. Світодіодні лампи світять досить яскраво, і при цьому не сліплять очі зустрічних водіїв. Світодіодні лінзи підходять більшості типів автомобільних фар, якщо виникне необхідність, для більш надійного кріплення можна використовувати перехідні рамки. Наступна перевага — світодіодні лінзи можна застосовувати одночасно для дальнього і ближнього світла фар. Перемикання між режимами освітлення відбувається за рахунок спеціальної шторки. Після запуску світодіоди починають працювати миттєво, тобто не потрібно чекати 10 хвилин поки фари почнуть нормально світити.

У сучасних світодіодних лінз є драйвер, який стабілізує напругу від машини, металевий радіатор і провід для підключення. Завдяки радіатору, світодіодні лінзи практично не нагріваються. Конструктивно світлодіодна лінза, це єдиний механізм, її не потрібно розбирати щоб поставити в фару машини. Ще один плюс, те що світодіоди не заборонено використовувати в машині.

Незважаючи на перераховані плюси, є і кілька мінусів. Перший, це ціна. Вартість світодіодних лінз трохи вище ніж вартість галогену. Через те що фари не гріються, з зовнішньої строни фар намерзає сніг, і доводиться частіше очищати фари. Згодом світодіодні фари поступово вигорають, і їх потрібно міняти. Причому міняти обов’язково попарно, оскільки різниця в яскравості старої лампи і нової буде занадто помітною. Як не дивно, самостійно замінити галогенові дампи на світодіодні досить просто, при наявності стандартних кріплень. Ці лампи можна використовувати як в звичайних фарах, так і в противотуманках.

Отже, переходити на світлодіодні лінзи однозначно варто, так як плюсів у них більше ніж мінусів, і навіть якщо не сподобається завжди можна повернутися до старого освітлення.

Оценить статью
Новости IT
Добавить комментарий

  1. Кирилл

    Ну да, умников уже и так много со светодиодными фарами. После таких статей, станет еще больше. Устанавливают эти лампочки во все подряд фары, а потом слепят встречных и попутных водителей. Мне кажеться надо запретить установку диодных ламп в автомобили, фары которых не оборудованны линзами. Сколько раз встречал на дороге таких вот умников. Ему то хорошо, светит ярко белым светом, а тебя слепит, т.к. нет направленного луча, свет рассеивается во все стороны. Так и хочеться порой остановиться и сказать пару ласковых….

    Ответить
  2. Сергій

    Купив авто з галогенками, ближній, вот де повна ж…, коли переключаюсь то пока нагріються то хоч бери і ставай

    Ответить