Перш ніж приступити до читання статті, необхідно зрозуміти, що у всіх людей є свої особливості організму і кожна людина індивідуальна. Якщо ви не тиснете сотку, як Вася з п’ятого під’їзду, це не означає, що ви чимось гірші за Васю. Перемагає не сильний, а розумний. Існує безліч методик, що підвищують силові показники в базових вправах і, як результат, силу в цілому. Однак найбільш ефективна – це ваша особиста методика, тобто немає унікального тренінгу, який би дозволяв будь-якій людині за короткий час підвищити силові в жимі або становий. Все дуже індивідуально: починаючи від віку/харчування/завантаженості і закінчуючи психоемоційним станом.

Ні в якому разі не рекомендовано вдаватися до використання стероїдів, якщо ви займаєтеся спортом непрофесійно. Навіть на аматорських змаганнях можна обійтися без сильнодіючих препаратів: досить правильно харчуватися, нормально відпочивати і систематично відвідувати тренажерний зал.

Підвищення силових показників

Нічого нового ви зараз не прочитаєте: ця інформація користується популярністю ще з радянських часів і досі дає свої результати. Коли ви зрозумієте суть принципів, то не буде необхідності просити приятеля скласти нібито діючу програму тренувань. Ви зможете скласти індивідуальний план під свої характеристики і вимоги. Наприклад, зараз ваш жим на раз 100 кг, а через півроку ви хочете тиснути 120 кг: дотримуючись нижчеописаних принципів, це реально.

Тілу людини властиво адаптуватися до навколишнього середовища або різних подразників. Бувало, що несете пакет – спочатку здається важко, а потім організм звикає. Але якщо відразу після того, як пакет поставили на підлогу, в руку взяти щось більш легке, то вага практично не буде відчутна. Однак якщо пакет дуже багато важить, він може принести шкоду вашим зв’язкам і суглобам (сподіваюся, ви розумієте, що мається на увазі не пакет).

Якщо вага дуже легка, то організму дуже легко і швидко до неї пристосуватися, і час адаптації займає надто короткий час. Тобто після роботи з важкою вагою потрібно дуже багато часу для відновлення і багато їжі. Після роботи з легкими вагами часу для відновлення потрібно зовсім небагато, більше того, якщо правильно відновлюватися, то на кожному тренуванні можна відзначати прогрес. Тільки не в одному повному максимумі, а прогрес в піднятих вагах: будь то сумарний тоннаж або КПШ.

Якщо коротко, то можна сказати так:

  • Для підвищення силових показників не потрібно працювати до відмови;
  • На тренуванні працювати з вагою 40-80% від одного повного максимуму в діапазоні повторень 3-8 – чим більше вага, тим менше повторень;
  • Відпочинок між підходами не менше 3 хвилин;
  • Чим більше тоннаж було піднято на тренуванні, тим більше днів необхідно для відновлення.

Не потрібно на кожному тренуванні підвищувати вагу, необхідно підвищувати тоннаж або КПШ, коли підвищення тоннажу або КПШ буде займати занадто багато часу, це означає, що ви спрогресували і можна підвищувати вагу на штанзі.
Джерело: metronews.ru
_


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *