McLaren задумується над створенням серійника

2013 McLaren P1; top car design rating and specifications

Ще зовсім недавно керівництво британської компанії-виробника дорогих спортивних автомобілів виключала найменшу можливість появи в модельному ряду кросовера — мовляв, у компанії достатньо коштів, щоб «не бути як усі». Проте останні заяви топ-менеджерів звучать вже не так категорично.

В інтерв’ю британському виданню Autocar провідний інженер компанії, Роберт Мелвілл, зазначив, що розробка кросовера насправді — цілком цікава ідея, і компанія взагалі може побудувати «будь-який автомобіль за ваші гроші».

536

Питання грошей в цій затії стоїть дуже гостро. З одного боку, поява кросовера в модельному ряду істотно розширить аудиторію покупців марки, та й сам сегмент зараз украй затребуваний, а отже — обіцяє фінансову вигоду. Однак з іншого боку, саме для марки McLaren створення кросовера влетить в копієчку. Платформа, яку виробник використовує для своїх спорткарів і суперкарів, ніяк не підходить для виробництва серійних моделей. А це означає, що нову архітектуру британцям доведеться розробити з нуля, вклавши мільйони доларів.

2013 McLaren P1; top car design rating and specifications

Цікаво, що виробників, у яких в модельній гаммі немає кросовера, на сьогоднішній день можна перерахувати по пальцях. В списку з’явився традиційно консервативний Bentley, скоро його наслідує і Rolls-Royce. Кросовер Urus від Lamborghini вже підписаний у виробництво, а Aston Martin серйозно задумав зробити серійним свій концепт DBX. Так що не виключено, що McLaren дійсно виявиться останньою компанією яка не продає кросовери.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *