Дитячими іграшками… можуть скористатися хакери

Іграшкові ноутбуки і ляльки що говорять вже не перший рік посідають перші ряди у топі передноворічних продажів. Однак варто прислухатися до думки експертів, які не без підстави стверджують, що разом з дітьми… ними можуть скористатися хакери.

kukla-hello-barbie_1

Так, наприклад, через WiFi може бути зламано програмне забезпечення ляльки Барбі, що перетворить її в справжнього шпигуна, який спостерігатиме за членами сім’ї. Це стало відомо з новин минулого тижня, де також були показані здобуті хакерами фото дітей, отримані завдяки атаці на вебсайт VTech — виробника електронних навчальних пристроїв для дітей.

Лялька Барбі вартістю 75 доларів виробництва компанії Маттел підключається до інтернету через вай-фай. Завдяки програмному забезпеченню і вбудованому мікрофону, вона може відповідати на запитання дитини, записувати її мову і реагувати на неї. Експерт з ІТ-безпеки з Чикаго Мет Якубовський стверджує, що іграшка вразлива до взлому.

dobycha-hakerov_2

Як виявилося, доступ до записів дитячих розмов крім батьків можуть отримати і хакери. Зламавши операційну систему ляльки, вони без зусиль зможуть дізнатися мережеві імена, ідентифікатори, інформацію про обліковий запис і отримати доступ до мікрофону.

Дані отримані через іграшку зловмисники можуть використовувати для злому домашнього бездротового доступу в Інтернет і подальшого проникнення в інші пристрої, що містять особисту інформацію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *