Чи можливо зробити справжній світловий меч?

У знаменитому серіалі Джорджа Лукаса «Зоряні війни» показано безліч видів фантастичного зброї, але найбільше глядачам запам’яталися поєдинки на світлових мечах. На жаль нічого подібного до цих пір немає, хоча сама ідея по-своєму оригінальна: замість сталевого леза – разючий промінь, що відражає до того ж лазерні атаки. Чи можливий світловий меч з точки зору сучасної фізики?

poedinok-na-svetovyh-mechah_1

Один з варіантів – лазер. Але навіть на фоні грандіозних досягнень в області лазерних технологій ми дуже далекі від побаченого в кіно. Перша проблема – формування променя фіксованої довжини. Як відомо, світло поширюється до першої перешкоди. Припустимо, що це буде дзеркало. В результаті вийде щось, що мало чим нагадує грізну зброю, з крихким дзеркалом на кінці.

lazernaya-rezka_2

Друга проблема – створення самого променя, здатного різати різні матеріали. Найближчий приклад – промислові зварювальні лазери. Щоб вони успішно працювали, потрібно кілька кіловат енергії, яка створюється блоком живлення значних розмірів, несумірних з ручкою світлового меча. Та й сам «лазерний» поєдинок буде зовсім не таким, як у кіно. Промені будуть проходити один крізь одного без будь-яких ефектів.

plazmennaya-rezka_3

Альтернатива лазеру – гаряча плазма, отримана з допомогою потужних електричних розрядів в газовому середовищі. До того ж різні гази світяться різними кольорами, як у «Зоряних війнах». З точки зору сучасної фізики це буде виглядати приблизно так. До невеликого, але потужного блоку живлення, вмонтованому в рукоятку, підключений тоненький довгий кабель, по якому одночасно подаються електричний розряд і газ. При включенні живлення газ навколо нитки розжарювання перетворюється в розпечену плазму, здатну акуратно, як лезо, розрізати будь-який предмет.

На перший погляд все сказане виглядає не досить переконливо, але і Галактична Імперія створювалася не один день.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *