ASRock включає підтримку розгону Skylake частоти BCLK

Обіцяний Intel оверклокерський рай, оголошений у момент анонса процесорів Skylake, обернувся пеклом. Молодші моделі процесорів, такі як Core i3, Celeron і Pentium, взагалі заблокували від будь-якого розгону, старшим Core i5 та і7 зміну базової частоти шини дозволили, але рідко кому вдавалося досягти на цій ниві цифри понад 105-107 МГц. Єдиними, хто зміг повною мірою скористатися розгінним потенціалом нової архітектури, виявилися власники найдорожчих моделей з суфіксом К і розблокованим множником.

skyoc-1

Але компанія ASRock, схоже, оголосила Intel партизанську війну. Ведуть її й інші борці за свободу розгону, такі як китайський ентузіаст Dhenzjhen, стимулюючий Core i3-6320 частоти BCLK до 120 МГц, досягнувши позначки майже 4680 МГц. ASRock ж ще раніше обіцяла включити підтримку розгону на всіх платах з роз’ємом LGA 1151. Дещо для цього було зроблено: у всякому разі, ряд плат на базі чіпів H170, Q170, B150 і H110 отримали можливість розгону пам’яті. Але тепер, схоже, головний план компанії вступив у вирішальну фазу. ASRock офіційно оголосила про запуск ініціативи SKY OC Technology.

На агітаційному банері SKY OC Technology чітко видно слова: Skylake Non-K & Non-Z Overclocking. Це цілком тягне на оригінальне прочитання всім відомого гасла, як «Оверклокери всіх країн, єднайтеся!» Для того щоб скористатися новою можливістю, потрібна нова версія BIOS. Список відповідних версій і плат ASRock вже опублікувала. Поки технологія SKY OC все ж доступна лише власникам плат на базі Z170, однак перші (і досить вражаючі) плоди вже є: сама компанія повідомляє, що в проведеному експерименті їй вдалося підняти частоту BCLK процесора Core i5-6400 на 60 %.

skyoc-2

Для цього була використана звичайна, не модернізована плата ASRock Z170 Pro4. По всій видимості, мова йде про відв’язуванні частоти BCLK від інших внутрішніх частот внутрішніх підсистем Skylake, а точніше, введення додаткових множників, що дозволяють цими частотами більш гнучко управляти, як це, приміром, було реалізовано на платформі Intel LGA 1366. Однак експериментатори ASRock попереджають: з використанням створеної ними утиліти ви дійсно отримаєте можливість розгону по BCLK, але інтегрована графіка буде відключена, так само як і турборежим і всі інші З-states. Система буде працювати на досягнутій в результаті розгону частоті весь час. Що стосується сумісних плат, то напис на плакаті натякає, що в майбутньому, можливо, буде реалізована і підтримка інших чіпсетів Intel «сотої» серії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *